Російські військові літаки таємно обслуговують французським обладнанням — розслідування
Джерело: Inform Napalm
Французьке обладнання, попри санкції, використовується для обслуговування російських військових літаків Су-30СМ, за участю казахстанської компанії ARC Group. Встановлено, що казахстанські фахівці обслуговують авіоніку на літаках, зокрема продукцію французьких компаній Thales та Safran.
На початок 2024 року в Росії нараховується близько 130 модернізованих винищувачів Су-30СМ, частину з яких вона втратила внаслідок війни. Але через санкції країна могла втратити ще більше, оскільки на цих літаках використовується іноземне обладнання, яке потребує спеціалізованого обслуговування.
Згідно з розслідуванням, казахстанська компанія ARC Group стала ключовим партнером Росії, дозволяючи їй обходити санкції. Ця компанія, яка є офіційним дистриб’ютором Safran в Казахстані та Киргизстані, забезпечує ремонт французького обладнання на російських літаках, маючи сертифікованих фахівців та необхідне обладнання.
ARC Group уклала угоду з російською компанією “Росавиаспецкомплект”, надаючи повний цикл послуг з обслуговування літаків, включаючи навчання фахівців у Франції та закупівлю необхідного обладнання. Попри експортні обмеження, документи свідчать про виконання контрактів з Росією, що є порушенням міжнародних санкцій.
- Команда українських хакерів “Кібер Спротив”, співпрацюючи з міжнародною розвідувальною спільнотою InformNapalm, провела складну CYBINT-операцію. Під час неї вони здобули понад 100 Гб інформації та конфіденційних даних російського ТОВ “АЛЬБАТРОС”, зокрема тисячі сторінок внутрішньої документації, технічні характеристики та креслення різних типів безпілотних літальних апаратів (БПЛА) “Альбатрос”.
- InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”, стосовно використання ЗС РФ безпілотників “Альбатрос-М5” у війні проти України. Цього разу їм вдалося викрити як російський військово-промисловий комплекс (ВПК) обходить міжнародні санкції, зокрема використовуючи NVIDIA, SONY та японські двигуни SAITO.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.