Маск назвав «фашистами» уряд Австралії через закон про соцмережі

Джерело: The Guardian

Власник соціальної мережі X Ілон Маск назвав австралійський уряд “фашистами” через законодавчу ініціативу карати інтернет-платформи за поширення дезінформації.

“Ілон Маск назвав уряд Австралії фашистами через нове законодавство, спрямоване на боротьбу з навмисною брехнею, що поширюється у соціальних мережах”, – йдеться у повідомленні.

Як розповіли у виданні, компанії соціальних медіа можуть бути оштрафовані на суму до 5% їхнього річного обороту, згідно із запропонованими законодавчими ініціативами.

Маск відповів на допис про заходи уряду Австралії одним словом: “Фашисти”.

Федеральний міністр Білл Шортен заявив, що Маск непослідовний у питанні свободи слова.

“Коли це в його комерційних інтересах, він бореться за свободу слова; коли йому це не подобається, він все це закриває”, – зауважив він.

Законодавство Австралії про дезінформацію надасть органам охорони зв’язку повноваження контролювати та регулювати контент на цифрових платформах.

За даними Reuters, законопроєкт змушує соцмережі встановлювати чіткі правила поведінки користувачів, які мають запобігти публікації брехні. Регуляторний орган від уряду буде затверджувати ці норми та запроваджувати свої власні, якщо платформа не виконає цю вимогу.

У четвер, 19 вересня, російський суд ув’язнив студента на майже два місяці за позитивні заяви про український воєнізований підрозділ.

Учасники художнього проєкту “МУР” повідомили, що перед їхньою виставою в Ужгороді, яка відбулась 18 вересня, працівники ТЦК мобілізували технічний склад команди.

Фільм “Росіяни на війні” режисерки Анастасії Трофімової, яка раніше працювала на телеканалі Russia Today, планують 4 рази показати на кінофестивалі в Цюриху.

Група колишніх радників та агентів експрезидента США Дональда Трампа допомогла створити проросійський вебсайт Intelligencer, який зазвичай розповсюджує дезінформацію. На сайті, зокрема, публікують фейки про війну в Україні, вибори та вакцини.

Хакери з Dark Angels, які стоять за кібератакою на американську компанію, що займається розповсюдженням фармацевтичних препаратів Cencora Inc., отримали виплату розміром у 75 мільйонів доларів США, що стало найбільшою виплаченою сумою за вимагання у кіберпросторі.