Дослідження: бактерії, стійкі до антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей до 2050 року

Джерело: CNN

Результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.

Зокрема автори дослідження прогнозують майже 70% зростання смертності через стійкість до протимікробних препаратів із 2025 по 2050 рік. При цьому люди похилого віку будуть у групі найбільшого ризику і стануть основою зростання смертності.

Як пояснили експерти, така стійкість, також відома як СПП, виникає, коли мікроби, такі як бактерії та грибки, розвиваються в такий спосіб, що їх стає складніше вбити існуючими ліками.

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала СПП “одною з головних загроз громадській охороні здоров’я та розвитку в усьому світі”, спричиненою неправильним та надмірним використанням протимікробних препаратів.

Дослідники роками визначали стійкість до протимікробних препаратів як проблему охорони здоров’я. Але це дослідження, проведене в межах проєкту Global Research on Antimicrobial Resistance Project, є першим, в якому аналізуються тенденції СПП у всьому світі та з плином часу.

За словами представників ВООЗ, загроза такої стійкості до протимікробних препаратів не тільки ускладнює лікування поширених інфекцій, а й робить медичні втручання, такі як хіміотерапія та кесарів розтин, ризикованішими.

Дослідники проаналізували 520 мільйонів наборів даних із 204 країн. Використовуючи статистичне моделювання, автори виявили, що з 1990 до 2021 року зафіксовано понад мільйон смертей, пов’язаних із стійкістю до протимікробних препаратів. З того часу кількість смертей від СПП тільки зросла.

При цьому в цей період смертність від СПП знизилася більш ніж на 50% серед дітей віком до 5 років, але зросла більш ніж на 80% серед дорослих у віці 70 років і старших. Прогнозується, що ця тенденція збережеться.

У дослідженні наголошується, що найбільше смертей від СПП буде у таких регіонах, як Південна Азія, Латинська Америка та Карибський басейн, а також у країнах Африки на південь від Сахари.

TikTok запускає виборчий центр для боротьби з дезінформацією напередодні повторних президентських виборів у Румунії.

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.

Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.

Від ранку неділі, 27 квітня, тисячі людей пройшли повз гробницю папи Римського Франциска, який був похований в базиліці Санта-Марія-Маджоре в Римі.

Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.