В ООН очікують на «дозвіл» Росії відвідати Курщину

Джерело: Голос Америки

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація, виявляється, потребує “дозволу” Російської Федерації.

Речник ООН Стефан Дюжаррік відповів запрошення українського МЗС для представників ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста на підконтрольну Україні територію Курської області для “заходів гуманітарного реагування”.

Українське відомство наголосило, що на захоплених російських територіях Україна дотримується міжнародних зобов’язань у сфері міжнародного гуманітарного права, тож закликало ООН та МКЧХ долучитися до заходів гуманітарного реагування та здійснювати моніторинг.

Своєю чергою, у Червоному Хресті ще не відповіли на запрошення України.

У заяві відомства сказано, що зайняті ЗСУ території в Курській області отримують гуманітарну допомогу та мають можливість виїзду з районів бойових дій.

Київ направив до ООН ноту із закликом брати участь у заходах “гуманітарного реагування”. Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що Україна готова сприяти їхній роботі та довести свою прихильність до міжнародного гуманітарного права.

Своєю чергою, представник Кремля Дмитро Пєсков назвав запрошення Києвом співробітників міжнародних організацій відвідати населені пункти Курської області, “провокаційним”.

Ми розраховуємо на те, що такі провокаційні заяви не сприйматимуться адресатами, — сказав прессекретар Путіна.

Раніше ми повідомляли, що у Курській області РФ, де нині просуваються ЗСУ, українська військова комендатура забезпечує дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сухопутні війська оприлюднили кадри з підконтрольних територій.

15 серпня, під час засіданні Ставки, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що у Курській області створили військову комендатуру, її очолив генерал Едуард Москальов.

1 вересня речник оперативно-тактичного угрупування військ “Сіверськ” Вадим Мисник повідомив, що російська влада не дозволяє мешканцям регіону, зокрема міста Суджа, покидати зону бойових дій на Курщині. Місцеві жителі висловлюють бажання виїхати, не розуміючи, чому російські війська атакують їхні міста, де немає військових об’єктів.

Мисник зазначив, що Сили оборони намагаються створити умови для нормального життя на контрольованих територіях, але мешканці Суджі змушені ночувати в підвалах через інтенсивні обстріли. Він також підкреслив, що гуманітарна ситуація залишається складною, оскільки Росія продовжує обстріли, не враховуючи безпеку цивільного населення.

Україна, зі свого боку, дотримується Міжнародного гуманітарного права, надаючи цивільним харчові продукти, медикаменти, лікарську допомогу та забезпечуючи технічною та питною водою.

26 вересня глава США Джозеф Байден проведе зустріч із президентом Володимиром Зеленським у Білому домі, щоб обговорити підтримку України у війні проти Росії.

Компанія Tesla американського мільярдера та винахідника Ілона Маска, віддалено відключила голові Чечні Рамзану Кадирову автомобіль Cybertruck.

На Білгородщині РФ ворог замінував дамби та будує оборонні фортифікації навколо обласного центру. Про це повідомив речник оперативно-тактичного угруповання “Харків” Віталій Саранцев.

У новій резолюції Європарламент закликав країни ЄС зняти всі обмеження на удари України в глиб Росії західною зброєю. Відповідний документ прийняли більшістю голосів: “за” проголосували 425 депутатів, проти — 131, ще 63 утрималися.

У Сумах російські окупаційні війська вдарили по геріатричному пансіонату, де проживали 211 літніх людей.