Мін’юст США вимагає $100 млн від власника судна, яке зруйнувало міст у Балтиморі

Джерело: сайт Міністерства юстиції США

Проти власника контейнеровоза Dali, який у березні 2024 року зіткнувся з мостом імені Френсіса Скотта Кі у Балтиморі, міністерство юстиції США подало позов на $100 мільйонів. Відомство вимагає відшкодування через руйнування, спричинене зіткненням.

Американське слідство встановило, що причиною аварії стала недбалість судноплавної компанії Grace Ocean and Synergy, яка керує танкером. У пресрелізі Мін’юсту зазначено, що катастрофи можна було уникнути, оскільки її спричинили помилки, які легко передбачити.

Заступник генерального прокурора США Бенджамін Мізер наголосив, що власник і оператор 300-метрового контейнеровоза були обізнані з проблемами через вібрацію. Саме вони й призвели до відключення електроенергії на судні, проте не вжили необхідних заходів.

Через недбалість та спроби скоротити витрати судно залишилося нездатним швидко відновити рушійну силу і кермування після аварійного відключення енергії, підсумував Мізер.

Довідка. 26 березня контейнеровоз зіткнувся з 4-смуговим мостом у порті Балтимора, США, що призвело до обвалення споруди і падіння автомобілів та людей у річку. Рятувальники витягли двох осіб, одного з них у важкому стані.

Порт Балтимора мали намір знову відкрити у травні, після ліквідації наслідків руйнування мосту. Утім, шість тижнів припинення його роботи призвело до значних затримок у доставці товарів, які мали проходити через цей порт.

Міст Френсіса Скотта Кі Брідж, побудований у 1977 році, обслуговував значний обсяг автомобільного транспорту і був одним з важливих об’єктів інфраструктури порту Балтимора.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.