У британському уряді представили план щодо усунення всіх спадкових перів з Палати лордів

Джерело: The Guardian

Уряд Великої Британії пропонує усунути з Палати лордів усіх спадкових перів, що залишилися, в межах найбільшої протягом чверті століття реформи парламенту.

Згідно з пропозиціями, 92 спадкових перів Великої Британії, які успадкували свої титули від своїх пращурів, втратять право засідати та голосувати у верхній палаті парламенту.

Як зазначається, цей крок завершить реформи, розпочаті урядом Тоні Блера, який у 1999 році скасував 700-річне право всіх спадкових перів засідати у Палаті лордів. Лише 92 з них, обраних з усієї групи, було дозволено залишитися, поки не буде досягнуто домовленості про їх повну ліквідацію.

Усі 92 спадкових перів, які зараз займають місця в Палаті лордів, є білими чоловіками і їхній середній вік трохи менш як 70 років. Вони продовжують поповнювати свої ряди, проводячи довибори, коли один з них виходить на пенсію або помирає.

У своїй пропозиції лейбористи заявили, що подальше існування спадкових перів є “невиправданим”. Урядовий законопроєкт означатиме, що у верхній палаті більше не буде спадкових перів.

Цей законопроєкт, ймовірно, стане законом наступного року та виконає зобов’язання Лейбористського маніфесту.

Нік Томас-Саймондс, міністр з питань британської конституції, сказав, що це “знакова реформа”.

“Спадковий принцип у законотворчості проіснував занадто довго та не відповідає сучасній Великій Британії. Друга палата відіграє життєво важливу роль у нашій конституції, і люди не повинні голосувати за наші закони у парламенті за випадковим збігом обставин”, – зауважив він.

Лідерка Палати лордів Анжела Сміт раніше заявляла, що лейбористи хочуть скоротити чисельність палати, котра налічує близько 800 членів, до того ж розміру, що і Палата громад, яка налічує 650 депутатів.

Як розповіли у виданні, більшість членів Лордів призначаються довічними персами, хоча 26 місць зарезервовані для архієпископів та єпископів Англіканської Церкви.

У своєму маніфесті лейбористи зобов’язалися запровадити пенсійний вік у 80 років для довічних перів та зрештою замінити лордів альтернативною другою палатою, яка буде більш репрезентативною для Великої Британії.

Зараз у британському парламенті налічується 277 консервативних перів, 185 лейбористів та 183 перехресних перів.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Президент США Джо Байден під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2,4 млрд.

Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Компанія Luminate, яка займається аналітикою та дослідженнями продажів на музичному ринку США, заявила, що кількість прослуховувань композицій репера Шона Diddy Комбса виросла в середньому на 18,3% протягом тижня після його арешту порівняно з попередніми 7 днями.

Дмитро Гуменюк, військовослужбовець Державної прикордонної служби України, отримав біонічний протез руки після тяжкого поранення, яке сталося понад рік тому. Протез був оплачений громадською організацією «Фундація Течія», заснованою меценатом Олегом Кротом.