Україна та Канада обговорили протидію пропаганді РФ через кіно

Джерело: пресслужба Мінкульту

Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький провів зустріч із Заступницею міністра культурної спадщини Канади Ізабель Монду, під час якої обговорили важливі питання двосторонньої співпраці. Особливу увагу було приділено боротьбі з дезінформацією, зокрема протидії впливу російської пропаганди через кіноіндустрію.

Також учасники перемовин акцентували на важливості стратегічних комунікацій задля протидії інформаційним атакам росії і формуванню об’єктивного уявлення про історію та культуру України у світі.

Зауважується, що окремою темою обговорили завершення проєкту будівництва Національного музею Голодомору-геноциду в Києві, що є важливим кроком у збереженні історичної пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок в історії України.

Ця зустріч свідчить про зміцнення співпраці між Україною та Канадою у сфері культури та стратегічних комунікаціях, що сприятиме подальшому посиленню культурних та дипломатичних зв’язків між двома країнами, — мовиться у повідомленні.

Додамо, Міжнародний кінофестиваль у Торонто (TIFF) скасував показ фільму “Росіяни на війні” російської режисерки Анастасії Трофімової через “значні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки”. Однак поліція не підтвердила слова організаторів.

Покази планувалися з 13 по 15 вересня, але скасування пояснили загрозами для фестивалю та безпеки.

Ми отримали повідомлення, що вказують на потенційну активність найближчими днями, яка становить значний ризик; з огляду на серйозність цих занепокоєнь, ми не можемо продовжувати роботу, як планували, – мовиться в заяві.

Однак організатори сказали, що не відмовляються від попередніх заяв про “права митців вільно висловлювати політичні коментарі та протистояти цензурі”.

Ми вважаємо, що цей фільм заслужив місце в програмі нашого фестивалю, і ми зобов’язуємося показати його, коли це буде безпечно”, — заявили в TIFF.

Разом з тим, канадська поліція заперечила слова організаторів про “значні загрози”.

Представник поліції Торонто повідомив Global News, що рішення про призупинення показів було прийнято організаторами TIFF “і не ґрунтувалося на жодних рекомендаціях поліції Торонто”, яка не знає про жодні активні загрози.

Ми знали про можливість протестів і планували присутність офіцерів для забезпечення громадської безпеки, – сказав речник.

Нагадаємо, що документальний фільм “Russians at War” (“Росіяни на війні”) режисерки Анастасії Трофімової, колишньої працівниці Russia Today, розповідає про російських солдатів на сході України. Перед прем’єрним показом Трофімова сказала журналістам, що у Росії їхні військові – це “герої, які ніколи не помирають”, тоді як Захід називає їх виключно воєнними злочинцями.

Стрічка отримала фінансування у розмірі 340 тис. доларів від Канадського медіафонду.

Конгрес українців Канади закликав розслідувати, чому пропагандистський фільм фінансувався коштом платників податків.

Генеральне консульство України в Торонто та українські депутати вимагають скасувати його показ на Міжнародному кінофестивалі в Торонто 10-15 вересня.

Також українці в Канаді вийшли на протест проти показу стрічки.

Після тиску української громади та дипломатів канадська організація TV Ontario (TVO), яка фінансувала російський пропагандистський фільм “Росіяни на війні”, повідомила, що припинила підтримку і показ фільму.

  • У межах Венеційського кінофестивалю показано документальний фільм російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової “Росіяни на війні”, знятий на позиціях окупантів в Україні.
  • Американський письменник Стівен Кінг вважає, що росіяни цілковито “заслуговують на лайно”, аже вони самі вдерлися на територію іншої держави заради війни. Автор схвально ставиться до операції ЗСУ на Курщині, а раніше неодноразово підтримував Україну.

У Центрі національного спротиву повідомили, що президент РФ Володимир Путін видав указ, котрий передбачає “соціальні гарантії” тим росіянам, які переїдуть на тимчасово окуповані території України. 

У ніч на 23 вересня російські війська атакували  Запоріжжя. Згідно з інформацією голови Запорізької ОВА Івана Федорова, поранення дістали п’ятеро осіб.

Над Балтійським морем 20 і 21 вересня виявили шість російських винищувачів без увімкнених транспондерів. Латвія підняла в небо літаки Eurofighter для їхнього супроводу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 вересня. З початку доби відбулося 121 бойове зіткнення, противник завдав один ракетний (2 ракети), 52 авіаційних удари (зокрема, задіяв 71 КАБ) та 625 ударів дронами-камікадзе, здійснив більше ніж 3900 обстрілів позицій наших військ.

Глава Міноборони Рустем Умєров повідомив, що станом на сьогодні Україна закупила понад мільйон дронів з початку року, а власні спроможності виробництва оцінюються в декілька мільйонів.