У Росії запровадять покарання за «русофобію» для іноземців за межами РФ

Джерело: Радіо Свобода

У Росії запровадять кримінальне покарання за “русофобію” для іноземців. Російський уряд підтримав відповідний законопроект.

Нову статтю внесуть до КК РФ. Перша частина документа передбачатиме відповідальність за так звані “дискримінаційні дії” щодо росіян або “співвідповідачів, які не є громадянами РФ”. Друга частина передбачає покарання за “публічні заклики” до скоєння таких дій.

У проекті мовиться також про те, що судити з таких статей російські суди можуть заочно, без присутності підсудних.

В уряді зробили зауваження щодо того, яке покарання пропонується запровадити за цією статтею.

Російські урядовці запропонували карати іноземців за цією статтею позбавленням права перебувати на певних посадах, водночас зауважили, що при реалізації цього положення можуть виникнути “проблеми”.

Авторами законопроекту вступили віцеспікерка держдуми РФ Ірина Ярова та голова комітету нижньої палати з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов.  Як приклади “русофобії” наводилися відмова у працевлаштуванні та медичній допомозі, заборона театральних постановок та концертів, а також обмеження на використання російської мови.

Зокрема Ярова запропонувала створити спеціальні офіси, які надаватимуть безплатну юридичну допомогу та сприяння в оформленні судових позовів жертвам “русофобії”. Однак, де знаходитимуться такі структури — на території країни чи за кордоном, поки що невідомо.

Запровадити кримінальну відповідальність за заклики до дискримінації громадян Росії та “земляків”, які проживають за кордоном, запропонував президент РФ Володимир Путін. Він  прирівняв “русофобію” до расизму та звинуватив Захід в тому, що він поділяє “народи на перший та інший сорти”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.