Україна під час суду у Гаазі наголосила на важливості демонтажу Кримського мосту

Джерело: пресслужба Міністерства закордонних справ України

Україна наголосила на необхідності демонтажу Кримського мосту та відновлення вільного судноплавства через Керченську протоку під час слухань у суді в Гаазі. Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич заявив, що Росія незаконно побудувала цей міст, створивши постійну перешкоду для міжнародного судноплавства.

Особливо загроза залишається для великих суден, які транспортують українські товари. Кориневич зазначив, що Росія навмисно обмежує судноплавство в Азовському морі, намагаючись заволодіти ним і Керченською протокою, вважаючи ці води частиною своєї “імперії XXI століття”.

Він додав, що міст, збудований Росією, є надто низьким для проходу багатьох суден, що раніше транспортували українську сталь і зерно до інших країн.

Також акцентовано на тому, що Росія використовує цей міст для переправлення озброєння на територію окупованого Криму. Також РФ систематично затримує судна, що прямують до українських портів.

Росія заперечила звинувачення, назвавши їх “безпідставними” і такими, що виходять за межі Конвенції ООН з морського права.

Президент Чехії Петр Павел, колишній генерал НАТО, котрий активно виступає на підтримку України, зауважив, що Київ має погодитися з тим, що деякі території можуть залишатися під контролем Росії, принаймні “тимчасово”.

Російський уряд планує вкотре збільшити витрати бюджету на армію, щоб сплатити рахунок за війну в Україні, яка вже обійшлася російським платникам податків у 22 трильйони рублів.

Медіаекспертка та виконавча директорка Національної Асоціації Медіа Катерина М’яснікова вказує на зростання самоцензури серед українських медіа під час війни. За її словами, деякі важливі теми, зокрема корупція, не висвітлюються в повному обсязі, аби не підірвати єдність суспільства та не створювати негативного впливу на державні інститути.

19 вересня у Бруклінському центрі театральних досліджень (BCTR) відбулися благодійні театральні читання Diary of War: Women. Американські акторки прочитали історії семи українок, котрі розповідали про свій досвід переживання повномасштабного російського вторгнення для документального подкасту культурної активістки Дарʼї Коломієць Diary of War. Спеціальною гостею події стала співачка й бандуристка Марина Круть. Ініціатива зібрала понад 11 тисяч доларів для добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”.

Сили оборони щотижня автоматично виявляють 12 тисяч одиниць ворожої техніки завдяки платформі штучного інтелекту Avengers Центру інновацій МОУ. Зауважується, що такого результату досягають шляхом автоматичного аналізу відео з дронів та стаціонарних камер.