Антибіотики можуть призводити до підвищеної агресивності дітей в майбутньому — дослідження
Джерело: New Atlas
У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.
Дослідження, проведене науковцями з Університету Бар-Ілан в Ізраїлі, виявило зв’язок між прийомом антибіотиків у ранньому віці та змінами в мікробіомі, що сприяють підвищенню агресії в подальшому житті. Це питання особливо актуальне, оскільки мікробіом відіграє важливу роль у регулюванні рівня серотоніну – гормону, що відповідає за емоційний стан і поведінку.
Експерименти на мишах показали, що тварини, яким пересадили мікробіоту від людських немовлят, які отримували антибіотики, виявляли агресивнішу поведінку, ніж інші. Дослідники також виявили значні зміни в експресії генів, пов’язаних з агресією, у кількох ділянках мозку цих мишей.
- Дослідження, опубліковане в JAMA Network Open, засвідчило, що серйозні порушення сну у 10-річних пов’язані з підвищенням ризику суїцидальних думок і спроб через два роки. Майже кожен третій учасник з такими порушеннями пізніше повідомляв про суїцидальну поведінку.
Уперше з 1923 року влада Парижу знову відкрила річку Сену для громадського купання.
У повітря підняли винищувач F-16 військово-повітряних сил США для перехоплення легкомоторного літака, який порушив заборонений повітряний простір над гольф-клубом президента Дональда Трампа в Бедмінстері, штат Нью-Джерсі.
Ірландський суд засудив вісьмох чоловіків, серед яких троє громадян України, у справі про контрабанду найбільшої партії кокаїну.
6 липня відзначають Всесвітній день поцілунку, Міжнародний день кооперативів та Всесвітній день кардіолога. Церква сьогодні згадує преподобного Сісоя Великого.
За даними синоптиків, у неділю, 6 липня, в Україні збережеться тепла та суха погода.