Чиновники вимагали $30 тис. у підприємця, який хотів побудувати гуртожиток для переселенців
Джерело: ДБР
На Дніпропетровщині судитимуть очільника та секретаря міської громади за вимагання 30 тис. доларів хабаря у підприємця, який хотів відремонтувати недобудовану школу для переселенців.
За інформацією Державного бюро розслідувань, приміщення площею 4,5 тис. м² стояло недобудованим з 90-х років. Підприємець вирішив відремонтувати це приміщення, аби там могли проживати, зокрема, переселенці. Платити за проживання мала міжнародна гуманітарна організація.
Підприємець звернувся до міської ради з пропозицією щодо ремонту недобудови. Під час зустрічей посадовці запропонували два варіанти: 50 тис. доларів для винесення питання на сесію і підписання меморандуму без тендера або 30 тис. доларів із подальшими відкатами.
У квітні 2024 року підприємець передав 30 тис. доларів секретарю ради в його кабінеті, тоді ж обох посадовців затримали. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вимагання та одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за заниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.