СБУ затримала агентурну групу ФСБ, яка шпигувала за ЗСУ у кількох областях
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка шпигувала за українськими військовими у трьох областях України.
Група діяла у Києві, Харкові та Чернігові. Викрити та затримати її учасників вдалось у межах багатоетапної спецоперації. Загалом затримано трьох фігурантів, які розвідували локації Сил оборони на користь РФ.
Всі агенти діяли окремо один від одного, однак мали спільного куратора. Один із затриманих видавав себе за колишнього правоохоронця, демонструючи своє фейкове посвідчення ветерана.
Усхі затриманих завербувала ворожа спецслужба через телеграм, де вони шукали легкого заробітку.
В обмін на грошову винагороду куратор відправив агентів обходити місцевість та приховано фотографувати розташування особового складу та військової техніки Сил оборони.
Зокрема у Києві та Чернігові фігуранти шукали місця дислокації прикордонних загонів та пунктів управління ЗСУ.
У Харкові один із фігурантів відслідковував координати укріпрайонів українських військ, залучених до оборони обласного центру.
Діяльність ворожої групи координував кадровий співробітник військової контррозвідки ФСБ. Його особу та інші персональні дані вже встановила Служба безпеки.
У результаті спецоперації всіх трьох агентів затримали “на гарячому”, коли вони проводили дорозвідку поблизу військових об’єктів.
Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- На Донеччині затримано російського агента, який шпигував за українськими воїнами на Покровському напрямку.
Київська друкарня 24Print не видала надруковані й оплачені плакати для акції протесту проти законопроєкту №12414, що позбавляє незалежності антикорупційні органи НАБУ і САП.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.
Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.
23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.
Американська компанія PepsiCo Inc. анонсувала запуск коли з пребіотиками.