У ЄС зреагували на заяви Трампа про те, що Європа недостатньо допомагає Україні
Джерело: Укрінформ
Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель прокоментував слова кандидата у президенти США Дональда Трампа про те, що Європа недостатньо допомагає Україні.
Боррель відповів на закиди Трампа під час промови на зустрічі під егідою Ради із закордонних справ в кулуарах Генасамблеї ООН.
Він наголосив, що ЄС надав Україні немалу допомогу.
“Я чув одного з американських кандидатів, який сказав, – європейці не роблять свою частину. Добре, але все, що ми робимо для України – у військовому, економічному, фінансовому, гуманітарному вимірах – це більше за вас (американців – ред.). Це вже понад 130 мільярдів євро”, – сказав Боррель.
Дипломат визнав, що у військовому плані Євросоюз дійсно виділив менше, аніж США, однак додав, що 45 мільярдів – це теж не мала сума військової допомоги.
Жозеп Боррель також нагадав, що ЄС надав Україні статус країни-кандидатки на членство у Євросоюзі, що “було немислимо” до повномасштабної війни. ЄС також прийняв близько 5 мільйонів вимушених біженців з України.
За його словами, до 24 лютого 2022 року Росія була четвертою у світі державою за розміром військових витрат, а Україна 37. За понад два роки протистояння різниця між витратами все ще існує, однак Україна впевнено скорочує її.
“У Києві я відвідав підземний завод дронів, і бачив, як ці люди розробляють та будують до 500 дронів на день. Вони невеликі, але можуть літати на десятки кілометрів та транспортувати до 3 кілограмів вибухівки. Вони коштують близько 500 євро, і можуть знищити танк. Завдяки такій новій зброї, яку вони розвивають, вони (українці), чинять спротив”, -сказав він.
Боррель також сказав, що не згоден з забороною на удари углиб РФ західними ракетами, але наголосив, що українці навчились виготовляти власні далекобійні ракети на 500 км та навіть 1000 км, які нещодавно знищили у Росії масштабний склад боєприпасів. Він додав, що це дозволило врятувати життя багатьох українців.
“Я вважаю, що ми маємо підтримати Україну більше і швидше. Ми маємо встановити військовий баланс. Тому що Путін не піде за стіл переговорів, якщо не буде переконаний, що він програє. Ми маємо надати Україні економічну та стратегічну потужність, щоб протистояти Росії, та можливість самим вирішувати, що для них є прийнятним або ні. Але ми маємо їх підтримати. Тому що без нас, – без нас з вами, Україна може пасти протягом кількох тижнів. Вони (українці) дуже залежні від нашої підтримки”, – резюмував Жозеп Боррель.
- Бундестаг ФРН погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
- 26 вересня Сполучені Штати надали Україні новий пакет допомоги для боротьби з РФ на суму у 7,9 мільярда доларів.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.