У Норвегії розглядають можливе будівництво паркану на кордоні з Росією

Джерело: Yle

Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.

Інцидент 2015 року, коли через єдиний прикордонний пункт Стурскуг між Норвегією та Росією прибули близько 5000 прохачів притулку, служить прикладом такої ситуації. Біженці тоді перетинали кордон пішки або на велосипедах.

Міністр юстиції Норвегії Емілі Енгер Мель зазначила, що будівництво паркану є одним із можливих способів зміцнення безпеки на кордоні. Вона також звернула увагу на досвід Фінляндії, яка вже працює над створенням подібного загородження на своєму кордоні з Росією.

Мель зауважила, що зведення паркану — це дорого, тому необхідно ретельно оцінити доцільність такого рішення. Вона вважає, що крім фізичного загородження, варто також розглянути інвестиції в закупівлю дронів для патрулювання території та збільшення кількості прикордонників на пункті Стурскуг.

Поки що не уточнено, чи йдеться про будівництво паркану вздовж усього 200-кілометрового кордону між Норвегією та Росією, чи лише на окремих його ділянках. Уряд країни продовжує обговорювати варіанти зміцнення кордону, щоб забезпечити надійний захист у разі виникнення потенційних загроз.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.