Папа Римський прокоментував скандал про сексуальне насильство з боку духовенства у Бельгії

Джерело: CBS News

Папа Франциск втрутився в скандал довкола сексуального насильства, до якого вдавалися католицькі священники в Бельгії, пообіцявши допомогу жертвам.

Зокрема, Франциск понад дві години проводив зустрічі з 17 жертвами, котрі вимагають від церкви відшкодування за травми й оплати лікування, якого вони потребують. Вони заявили, що дали папі місяць на розгляд їхніх прохань, які, за словами Ватикану, понтифік вивчає.

Під час зустрічі з бельгійським духовенством і монахинями Франциск зазначив, що зловживання отців церкви створили “жахливі страждання і рани”, а також підірвали віру.

За його словами, бельгійська церква повинна вчитися у жертв і служити їм.

Як розповіли у виданні, що бельгійський король Філіпп і прем’єр-міністр Олександр де Кроо розкритикували жахливу спадщину католицької церкви, коли священники ґвалтували та знущалися над дітьми, а також десятиліттями приховували ці злочини.

Франциск раніше зустрічався з жертвами насилля у США, Ірландії та Канаді, а також неодноразово у Ватикані, після чого покарав деяких єпископів.

Зазначається, що Ватиканові знадобилося 14 років, щоб відлучити від церкви єпископа міста Брюгге Роджера Вангелуве, який у 2010 році зізнався, що протягом 13 років розбещував свого племінника. У березні Франциск позбавив його сану.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.