Міноборони запроваджує новий порядок закупівлі електроенергії для ЗСУ

Джерело: пресслужба Міноборони

Нещодавно ухвалений наказ № 651 Міноборони встановлює новий порядок закупівлі електроенергії для ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно з наказом, закупівля електроенергії має проводитися на підставі рекомендацій, затверджених Міністерством економіки України, та з використанням розробленої тендерної документації.

Наказ, зокрема, передбачає:

  1. Відкриті тендери через електронну систему закупівель з дотриманням принципів прозорості та недискримінації учасників.
  2. Учасники тендерів повинні подати документи, що підтверджують їхню компетентність та наявність досвіду у постачанні електроенергії.
  3. Учасники зобов’язані надавати банківські гарантії для забезпечення тендерних пропозицій та виконання договорів, що забезпечує надійність постачальників.
  4. До участі в тендерах не допускаються компанії з Росії, Білорусі та Ірану, що є важливим кроком у посиленні безпеки країни.

За тендерною документацією, критерії оцінки пропозицій мають грунтуватися на найнижчій ціні для прозорості процесу.

Учасникам тендерів також дозволяється виправляти технічні помилки, якщо це не впливає на суть пропозиції, а забезпечення виконання договору становить до 5% від суми закупівлі, що гарантує виконання зобов’язань переможцями тендеру.

Зауважується, що затвердження проєкту наказу пов’язане з необхідністю створення єдиного підходу до організації публічних закупівель електричної енергії, підготовки тендерної документації, включно з проєктом договору про закупівлю.

Це також визначає механізм та орієнтири для замовників, які здійснюють відповідні закупівлі для потреб ЗСУ, з метою забезпечення максимальної економії, ефективності, добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх етапах, наголошують у Департаменті політики закупівель Міністерства оборони України, – пояснив директор Департаменту політики закупівель Міністерства оборони Гліб Канєвський.

Вона також додала, що співпраця Міноборони та Мінекономіки сприятиме економії при закупівлі електроенергії, і стане зручним механізмом як для підрозділів Збройних Сил, так і для постачальників.

Коли українські війська атакували Курську область РФ, місцеві російські підрозділи були добре озброєні, однак, абсолютно неготові з погляду розвідки та координації. Українці слушно дійшли висновку, що такий ворог їм не загрожуватиме. Ключем до серпневого успіху України була несподіванка, а не перевага в гарматах і пускових установках.

Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя суддів Київського апеляційного суду В’ячеслава Дзюбіна, Юрія Сливу, Ігоря Паленика і Віктора Глиняного до набрання законної сили вироком суду або закриття провадження.

29 вересня у ДТП на мотоциклі у Луцькому районі загинув 36-річний військовослужбовець ЗСУ, капітан, повний кавалер ордена “За мужність”, “Народний герой України” Павло Чайка на псевдо “Сігл”.

На початку цього місяця у місті Ґрінвіч, штат Коннектикут, США, у власника викрали його розкішний автомобіль Ferrari вартістю 575 000 доларів. Однак завдяки щасливому збігу обставин та новітнім технологіям власнику вдалося швидко відстежити коштовний транспортний засіб.

“Безрозсудна російська ядерна риторика” глави РФ Володимира Путіна не повинна стримувати членів НАТО від надання додаткової військової допомоги Україні, заявив глава НАТО Єнс Столтенберг.