У російських в’язницях незаконно утримуються понад 14 тисяч цивільних українців – ISHR

Джерело: United24 Media

Згідно з оцінками Міжнародного товариства прав людини (ISHR), станом на сьогодні в російських слідчих ізоляторах перебувають понад 14 000 цивільних громадян України.

Спецустанови, де утримують українських громадян, за даними правозахисників, діють як мінімум у десяти регіонах РФ.

Полонені, котрим вдалося повернутися в Україну, розповідають, що за час ув’язнення зазнавали фізичного, психологічного та сексуального насильства.

Я пройшла через пекло. У трудовому таборі мене ґвалтували і катували, – розповіла мешканка Запорізької області Олена Ягупова, яка провела у полоні понад шість місяців.

Уродженець Херсона Олександр Тарасов, який пробув у російському полоні один рік, повідомив, що його катували електрошокером і він має намір домагатися персональних санкцій проти осіб, причетних до викрадення цивільних громадян Україн.

Ми знаємо про структуру, суддів та поліцейських, які мають постати перед міжнародним судом,- наголосив колишній полонений.

Нині IGFM спільно з українською організацією “Цивільні у полоні” домагається звільнення понад 60 осіб.

За офіційними даними України, наразі зниклими безвісти вважаються 55 тисяч осіб. Дані, надані ISHR, збігаються із заявами, зробленими раніше українською владою.

Цього літа Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив, що Росія незаконно утримує понад 14 тисяч мирних українських громадян. Він також зазначив, що повернення цивільних осіб є особливо складним, оскільки це не є частиною офіційного процесу обміну військовополонених.

Раніше регіональний центр прав людини продовжив минулорічне розслідування і з відкритих джерел встановив місцезнаходження так званих “таборів перевиховання” в РФ для українських дітей з ТОТ. На сьогодні виявили 13 установ на окупованій території України, ще 18 — у Білорусі та 67 — у Росії.

Нещодавно британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

Окрім цього, з’явилася інформація, що у Поволжі в Росії розгорнулося масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих піонерських таборів. Росіяни зводять швидкомонтажні модульні будиночки, швидше бараки, які вміщатимуть сотні “відвідувачів”. Кремль вибудовує систему фільтраційних таборів від початку своєї окупації України. У таких зонах людей перевіряють на лояльність окупаційній владі. Також з її допомогою намагаються створити базу даних мешканців окупованих територій.

Також стало відомо, що влада РФ продовжує імплементацію стратегії етнічної чистки українців на тимчасово окупованих територіях України. Перший етап передбачає проведення системних фільтраційних заходів задля витіснення патріотично налаштованого населення.

Тоді як на другому етапі росіяни масово депортуватимуть українців на територію РФ, так змінюючи етнічний склад українських територій. Водночас на місце українців ворог планує переселити етнічних росіян, ускладнюючи реінтеграцію тимчасово окупованих територій після деокупації.

Зауважимо, заступник глави Радбезу РФ Дмитро Медведєв поділився планами Кремля щодо репресій проти українських громадян на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, українці ТОТ, які “завдають шкоди” Росії, повинні бути “викриті і покарані, заслані до Сибіру для перевиховання в таборах примусової праці”.

Як мовиться у звіті ISW, показові судові процеси і репресії сталінської епохи, починаючи з 1920-х і 1930-х років, так само були спрямовані на “шкідників”, особливо в сільськогосподарській сфері. Аналітики додали, що використання Медведєвим риторики сталінської епохи про “чистки” є показовим.

Коли українські війська атакували Курську область РФ, місцеві російські підрозділи були добре озброєні, однак, абсолютно неготові з погляду розвідки та координації. Українці слушно дійшли висновку, що такий ворог їм не загрожуватиме. Ключем до серпневого успіху України була несподіванка, а не перевага в гарматах і пускових установках.

29 вересня у ДТП на мотоциклі у Луцькому районі загинув 36-річний військовослужбовець ЗСУ, капітан, повний кавалер ордена “За мужність”, “Народний герой України” Павло Чайка на псевдо “Сігл”.

“Безрозсудна російська ядерна риторика” глави РФ Володимира Путіна не повинна стримувати членів НАТО від надання додаткової військової допомоги Україні, заявив глава НАТО Єнс Столтенберг.

Російська гіперзвукова ракета вбила дружину та трьох доньок Ярослава Базилевича, перетворивши Львів на ще одного свідка повномасштабної війни. Родина загинула під уламками в одному з українських міст, котре раніше вважалося відносно “безпечним”.

Згідно з оцінками Міжнародного товариства прав людини (ISHR), станом на сьогодні в російських слідчих ізоляторах перебувають понад 14 000 цивільних громадян України.