Вперше військові кораблі Китаю увійшли до Північного Льодовитого океану
Джерело: Bloomberg
Вперше військові кораблі Китаю увійшли в Північний Льодовитий океан, виконуючи спільне патрулювання з російськими суднами, що підкреслює посилення співпраці між двома країнами в арктичному регіоні. За інформацією китайського державного мовника CCTV, патрулювання відбулося під час святкування тижневого національного дня Китаю.
Американська берегова охорона підтвердила, що два російські та два китайські кораблі були помічені в Беринговому морі, яке відділяє Росію від Аляски. У відповідь на ці події берегова охорона Китаю зазначила, що операція мала на меті розширити можливості флоту в нових регіонах та підтримати міжнародне управління океанами.
Потепління клімату відкрило нові судноплавні шляхи в Арктиці, і Китай, хоча й не має арктичного узбережжя, розглядає цей регіон як перспективний для посилення свого впливу. Спільне патрулювання також свідчить про зміцнення зв’язків між Пекіном і Москвою, зокрема через зростання залежності Росії від китайських інвестицій після початку війни в Україні.
Американські військові висловили занепокоєння, оскільки за останні місяці Китай і Росія провели низку спільних навчань в регіонах Японського та Охотського морів, демонструючи зростання їхньої зацікавленості в Арктиці та інших стратегічних зонах.
- Росія почала у Китаї програму озброєння для виробництва ударних БпЛА великої дальності для атак в Україні.
- Чжу Хенпен – один з провідних економістів Китаю який працював в урядовому аналітичному центрі – зник після того, як йому винесли дисциплінарне покарання за критику президента КНР у закритому чаті.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.