КНДР запустила балістичні ракети малої дальності у напрямі Японського моря
Джерело: Reuters
19 липня Північна Корея випустила дві балістичні ракети на схід, повідомили японські та південнокорейські військові, лише через кілька годин після того, як американський підводний човен з балістичними ракетами USS Kentucky прибув до південнокорейського порту вперше за чотири десятиліття.
В Об’єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї (JCS) заявили, що пуски були здійснені 19 липня між 03.30 і 03.46 за місцевим часом, ракети пролетіли близько 500-600 км.
Обидві ракети, випущені Північною Кореєю, здається, впали за межі виключної економічної зони Японії, повідомило японське міністерство оборони.
Збройні сили США заявили, що знають про запуски ракет і тісно консультуються зі своїми союзниками та партнерами.
18 липня Південна Корея та США провели в Сеулі перше засідання спільної консультативної групи з ядерних питань, покликане зміцнити відданість Вашингтона принципу розширеного стримування та використання для захисту Сеула всього спектру військових можливостей.
12 липня Північна Корея провела тестування балістичної ракети великої дальності. Як повідомили в Комітеті начальників штабів Збройних сил Південної Кореї, ракета, ймовірно, впала в море за межами виключної економічної зони Японії, дальність польоту становила 1000 км.
- 12 липня КНДР провела черговий запуск міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-18.
- 16 липня флотилія ВМС Китаю приєдналася до російських військово-морських і повітряних сил у Японському морі під час навчань, спрямованих на “захист безпеки стратегічних водних шляхів”.
- 16 липня Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, аби протистояти зростаючим ядерним і ракетним загрозам з боку КНДР.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.