Перша жінка-президентка Мексики Клаудія Шейнбаум склала присягу
Джерело: Reuters
У вівторок, 1 жовтня, колишня міська голова Мехіко Клаудія Шейнбаум склала присягу як перша жінка-президентка Мексики.
У своїй першій промові Шейнбаум заявила, що її пріоритетом буде зміцнення прав жінок, а також забезпечення того, щоб економіка країни залишалася безпечним місцем для міжнародних інвестицій.
“Настав час для трансформації, настав час для жінок. Я мати, бабуся, науковиця й вірянка, а від сьогодні за волею мексиканського народу президентка”, – виголосила вона.

Фото: Reuters
Також у своїй післяобідній промові на історичній столичній площі Зокало в Мехіко Шейнбаум озвучила 100 основних обіцянок свого уряду. Серед них, зокрема, розширення системи охорони здоровʼя й освіти, обмеження цін на основні товари й направлення до Конгресу пакету реформ для боротьби з гендерним насильством і дискримінацією.
За словами Шейнбаум, ці реформи будуть оприлюднені в четвер і включатимуть зміни до Конституції. Вони спрямовані на зменшення рівня безкарності й захист жінок у країні, яка має одні з найвищих показників феміциду у світі.
“Нашим орієнтиром є щастя й добробут народу. Я буду керувати для всіх, і будьте певні, що я покладу свої знання, сили, свою історію й навіть життя на служіння народу й країні”, – пообіцяла вона.

Фото: Reuters

Фото: Reuters
Довідка. Клаудія Шейнбаум – кліматологиня й докторка фізичних наук. Вона стала однією з колективних лауреатів Нобелівської премії миру 2007 року як членкиня Міжурядової групи експертів зі зміни клімату. У 2018 році жінка обійняла посаду мера Мехіко.
- Прем’єр-міністр Гаїті Аріель Генрі подав у відставку, а новий тимчасовий уряд склав присягу під час таємної церемонії в Національному палаці в Порт-о-Пренсі. Ця подія сталася майже через два місяці після злочинного повстання, яке призвело до хаосу в столиці.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.
Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.
Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.