В окупованій Горлівці критична ситуація з екологією – ЦНС
Джерело: ЦНС
У Центрі національного спротиву повідомили, що тимчасово окупована Горлівка та єдине в Україні підприємство, яке виробляло високоякісну вибухову речовину для спорядження боєприпасів та мононітрохлорбензол Горлівський хімзавод, сьогодні – могильник хімікатів. Нині концентрація отрути у ґрунтових водах тут перевищена у 150 тисяч разів.
Наголошується, що російська пропаганда вчергове створює видимість покращення життя на Донеччині з приходом окупантів. Втім, як показує час, окрім розрухи і смерті з “рускім міром” не прийшло більше нічого.
Відколи Горлівка перебуває в російській окупації, роботи з ліквідації могильника припинилися.
Щоправда, днями російська окупаційна адміністрація на усіх своїх ручних ЗМІ прокричала чергову обіцянку про те, що горлівчанам стане легше дихати. Адже об’єкт потрапив у список проєкту “Генеральне прибирання”, розробленого мінприроди РФ. Усе тільки на папері, – додали у ЦНС.
У центрі нагадали, що до 2014-го влада Горлівки встигла чимало і питання утилізації залишків виробництва на території ДХЗ поступово вирішувалося. Переконують, що загалом роботи з очищення могильника хімзаводу від шкідливих речовин уже давно завершили.
До початку 2000-х продукція Горлівського хімзаводу широко використовувалась у вугільній, гірничодобувній та військовій промисловості. Підприємство виробляло 25 найменувань товарів: вибухові речовини, миючі засоби, смоли, кислоти, товари побутової хімії. 20 років тому Горлівський хімзавод викупив бізнесмен із РФ, щоб у такий спосіб знищити конкурента своїх підприємств. У результаті завод зупинив роботу і був порізаний на брухт новим власником.
У Нацспротиві зауважили, що припинити екологічні злочини РФ на території України можливо тільки після повної деокупації наших земель. Тож закликали допомагати Силам оборони України робити це результативно: інформацію про розташування ворога можна анонімно надсилати за посиланням.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення Росія вчинила в Україні понад 4 700 екологічних злочинів на загальну суму $64 млрд. Зокрема близько 142 тис. км² вважаються потенційно замінованими.
Зауважимо, у лютому Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
- На конференції з питань навколишнього середовища та охорони здоров’я, яка проходила у Будапешті з 5 по 7 липня, 28 країн приєдналися до заяви України про засудження підриву Каховської ГЕС та руйнівних наслідків для здоров’я та довкілля, які він спричинив.
- Внаслідок підриву Каховської ГЕС оголилися приблизно 150 гектарів узбережжя острова Хортиця в Запоріжжі – ділянки пляжів та плавнів, розповів Суспільному завідувач відділу охорони природи Національного заповідника “Хортиця” Михайло Муленко.
- Російські загарбники на тимчасово окупованих територіях Херсонській області вбивають диких тварин та фотографуються з ними, хизуючись цим.
Під час поїздки на Сумщину п’ятий Президент України Петро Порошенко передав підрозділам Збройних сил експериментальну партію термостійкого шоколаду, спеціально розробленого для військових працівниками корпорації “Рошен”. Шоколад зберігає свої властивості за будь-яких температурних умов.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні.
Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.
Сьогодні вранці, 21 грудня, безпілотники атакували російське місто Казань. Повідомляється про вісім прильотів, з них один – на промислове підприємство, один – над річкою, шість – на житловий масив.
На тимчасово окупованих територіях Луганської області жителів штрафуватимуть за “пропаганду абортів”.