Через мобілізацію в Україні дефіцит водіїв фур сягнув 25%

Джерело: Інтерфакс-Україна

В Україні через мобілізацію дефіцит водіїв у транспортно-логістичній сфері становить 25%, а в пасажирських перевезеннях у містах – до 30%.

“25% [дефіцит водіїв фур] – це попередня цифра, яку ми зібрали з перевізників та логістичних компаній. У деяких компаніях вона сягає навіть понад 50%, тому що це питання мобілізації. У цифрах це близько 30 000 водіїв, які потрібні як водії вантажного транспорту”, – заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

За його словами, у громадському пасажирському транспорті не вистачає приблизно 30% водіїв – близько 6 тисяч із 14 тисяч необхідних.

Заступник міністра також зазначив, що компанії з транспортними підрозділами самостійно навчають жінок, які хочуть стати водіями вантажівок. Міністерство та Фундація інституційного розвитку за підтримки USAID реалізують проєкт з підготовки далекобійниць. З понад тисячі анкет відібрано 100 учасниць. Проєкт підтримують 25 великих українських роботодавців, готових прийняти жінок на роботу.

“Ми не прагнули цим проєктом закрити всі вакансії. Розуміємо, що глобально це ситуацію не вирішить. Проєкт має змінити сприйняття жінки за кермом вантажного автомобіля в очах роботодавців – показати, що це можливо і може бути виходом із ситуації”, – сказав Деркач.

  • Міністерство економіки запустило безкоштовну програму перекваліфікації для жінок, які бажають навчитися керувати будівельною технікою, зокрема екскаваторами та фронтальними навантажувачами.
  • З початку повномасштабного вторгнення багато українських чоловіків взяли до рук зброю. Щоб підтримати економіку, тисячі робочих місць зайняли жінки, доки чоловіки воюють. Видання The New York Times розповіло, як українки опановують нові, стереотипно чоловічі, професії.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.