Порошенко закликав Італію дозволити бити західною зброєю по території РФ
Джерело: “Європейська Солідарність”
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко в інтервʼю італійській газеті Il Foglio пояснив, чому потрібно зняти заборону на ракетні удари по території РФ. Разом з цим він закликав європейських партнерів виділяти більше на оборонні потреби України.
“Цього року Росія витратила на цю війну 145 мільярдів, а Україна – менше 40. Нам потрібна зброя, щоб завдавати удари в глибину, навіть по території Росії, але в Європі, і зокрема в Італії, не всі погоджуються. Ті, хто чинить тиск на наших партнерів, щоб вони не давали далекобійну зброю, здатну вражати російську територію, зв’язують нам руки”, – наголошує Порошенко.
П’ятий Президент вважає, що країнам ЄС варто виділяти на оборонну підтримку України щонайменше 0,25% ВВП, адже РФ не налаштована на завершення війни.
“Вкрай важливим є виділення для України 0,25 відсотка європейського ВВП. Чому це так важливо? Тому що кожен, хто вважає, що Путін готовий до мирних переговорів, повинен розуміти, що натомість кремль підготував військовий бюджет на наступні двадцять п’ять років. Путін хоче продовжувати цю війну”, – констатує Порошенко.
Він переконаний, що єдиний спосіб швидко завершити війну лише один: НАТО.
“Нам потрібна система гарантій нашої безпеки як нації, і єдиною реальною гарантією безпеки є стаття 5”, – вважає Порошенко.
Лідер “ЄС” наголосив, що позиція України виключає компроміси щодо кількох питань:
- суверенітет та незалежність України.
- територіальна цілісність країни.
- існування Збройних Сил.
- санкції, відшкодування збитків і переслідування військових злочинців.
- трансатлантична та європейська інтеграція України.
- Відмова адміністрації Байдена щодо атак західними ракетами по цілях на території РФ посилила розкол з Україною всередині США та збила з пантелику європейських партнерів.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- США можуть дозволити Україні використовувати британські та французькі далекобійні ракети для ударів по території Росії, але американські ракети ATACMS під цей дозвіл не потраплять.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.