Знищене росіянами зерно в Одеському порту призначалося для Китаю – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Президент Володимир Зеленський повідомив, що протягом дня максимальна увага була спрямована ліквідації наслідків удару російських терористів по Одесі, по Чорноморську, по портах.

Зеленський зауважив, що за весь час повномасштабної війни це була чи не найбільша спроба Росії завдати болю Одесі. Він подякував ППО й усім захисникам неба, пояснивши, що наслідки цього удару все ж менші, ніж могли б бути.

Одначе, наголосив, що з кожним таким ударом Україна звертається до партнерів із закликом посилити повітряний щит.

Цей удар терористів доводить, що їхня мішень – не лише Україна, і не лише життя наших людей. У портах, які були атаковані сьогодні, зберігається близько мільйона тонн продовольства. Саме той обсяг, який уже давно мав би бути доставлений у країни-споживачі в Африці, в Азії. В портовому терміналі, який цієї ночі найбільше постраждав від російського терору, зберігалися 60 тисяч тонн агропродукції, що призначалися для відправки в Китай. Тобто всіх це зачіпає – російський терор, – зазначив Зеленський.

І констатував, що кожен у світі має бути зацікавлений у притягненні Росії до відповідальності за терор.

Глава Української держави висловив вдячність усім воїнам, які захищають державу від таких ударів, усім рятувальникам, медичним працівникам, працівникам комунальних підприємств, місцевій владі, волонтерам, які допомагають людям долати наслідки терору.

Раніше Зеленський заявив, що РФ абсолютно свідомо цілить в інфраструктуру “зернової угоди”.

Нагадаємо, дві ночі поспіль РФ обстрілювала об’єкти портової інфраструктури, задіяні в “Зерновій ініціативі”. Ворог атакував зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

У порту Чорноморська також знищено 60 000 т зерна, яке мало бути завантажене на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.