Нідерландки закликають встановити пам’ятник жінкам, які стали жертвами полювання на відьом
Джерело: The Guardian
Три нідерландські активістки закликають вшанувати пам’ять невинних жінок, які стали жертвами полювання на відьом у XV-XVII століттях, встановивши національний пам’ятник.
Сюзан Сміт, Брег’є Хофстеде та Манья Беднер – очільниці та членкині управління фонду Національного пам’ятника відьмам – вже зібрали 35 000 євро на офіційне місце пам’яті для близько 70 000 осіб, вбитих під час сатанинської паніки, яка охопила США та Європу кілька століть тому.
“Мовиться про покращення обізнаності про цю історію, фактично, феміциду. До цього часу відьма залишається комічною постаттю. У Нідерландах щороку на карнавалі люди спалюють опудала відьом… Але навряд чи є хоч якісь знання реальної історії людей, спалених у вогні”, – зауважила Хофстеде.
Фонд закликає небайдужих висловити думку про три муніципалітети, які погодились розмістити національний пам’ятник у себе.
У Рурмонді не менше 75 осіб – в основному жінки – були спалені живцем під час процесів над “відьмами” у 1613-1614 роках. У районі Монферланда у 1605 році живцем спалили Мехтельду тен Хам, хоча вона просила про судовий розгляд. Третій муніципалітет – Аудеватер, де було встановлено офіційні ваги для відьом та королівський дозвіл видавати свідоцтва про невинуватість особи, якщо її вага відповідала масі тіла (тобто, якщо особа була занадто важкою, аби летіти на мітлі).
Історикиня Стеє Хофхейс – яка є авторкою книги про європейське полювання на відьом – розповіла, що це були часи, коли люди справді вірили, що інші – зазвичай “слабкі” жінки – спілкуються з дияволом та викликають хаос.
“Люди щиро панікували через відьом. Широко розповсюджена думка, що кінець світу близько і жахливі відьми дуже небезпечні. Можна сказати, що це була велика теорія змови, що диявол співпрацює з людьми, щоб зруйнувати християнські спільноти, а спосіб її (теорії) розповсюдження був схожий на культурний вірус”, – сказала вона.
В Аудеватері вважають, що їхній муніципалітет є найкращим місцем для пам’ятника. Саме тут розташований музей Museum de Heksenwaag, де розповідають про переслідування відьом.
У Рурмонді, де офіційно визнано несправедливість, завдану жертвам судових процесів над відьмами, міська голова Йоланда Хугтандерс заявила, що пам’ятник допоможе покращити обізнаність про сучасні проблеми, такі як феміцид та насилля щодо жінок.
Хоча історики кажуть, що полювання на відьом не було змовою церкви чи уряду, активісти вважають, що пам’ятник матиме потужне політичне послання.
- Пес з України на прізвисько Локі позував для пам’ятника Єлизаветі II у Великій Британії, де її зобразили в оточенні своїх домашніх улюбленців, зокрема трьох коргі.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.
Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.
Албанія запровадила річну заборону на TikTok, після того, як вбивство підлітка минулого місяця викликало занепокоєння щодо безпеки дітей у соціальних мережах.