Український коргі став моделлю для пам’ятника Єлизаветі II у Лондоні

Джерело: BBC

Пес з України на прізвисько Локі позував для пам’ятника Єлизаветі II у Великій Британії, де її зобразили в оточенні своїх домашніх улюбленців, зокрема трьох коргі.

Скульптор Хайвел Претлі, який зобразив Єлизавету II серед її тваринок, підтвердив у коментарі для журналістів, що український коргі був моделлю королівських тварин.

“Так, цей чудовий коргі був однією з моїх собачих моделей”, – запевнив він.

За словами власниці собаки Антоніни Кириленко, пес народився у 2019 році в київському розпліднику. Антоніна разом зі своєю родиною переїхала до Лондона у 2020 році.

Жінка розповіла, що одного разу її чоловік йшов на роботу з Локі повз одного з парків Лондона, де їх побачив Претлі.

“Він якраз працював над майбутньою статуєю королеви, мав ескізи і уявляв, що навколо монументу мають бути коргі. Йому сподобався наш пес і він запросив нас у свою майстерню позувати”, – зауважила Антоніна.

Відомо, що висота бронзового пам’ятника становить 2,1 метра. Його створили за кошти меценатів, вартість статуї становить близько 155 тисяч доларів. Пам’ятник складається зі статуї королеви Єлизавети II у святковому вбранні, а також статуй трьох домашніх улюбленців королеви – собак коргі, з якою вони були все її життя.

Фото: ВВС

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.