Скопіював з серіалу: промову президента Аргентини в ООН звинуватили в плагіаті

Джерело: The Guardian
Президента Аргентини Хав’єра Мілея звинуватили у плагіаті частини його нещодавньої промови на Генеральній асамблеї ООН, яка нагадує слова з політичного серіалу “Західне крило” (The West Wing).
“Це виглядає як вигадка, але це не так“, – написала в п’ятницю ліва газета Буенос-Айреса Página 12, стверджуючи, що Мілей “слово в слово скопіював монолог” вигаданого президента телешоу Джосайї “Джеда” Бартлета.
Підозри щодо виступу Мілея з’явилися, коли політичний оглядач Карлос Паньї звернув увагу на схожість між частиною промови президента і словами, виголошеними Бартлетом.
“Невже ніхто більше не помітив?“, – написав Паньї перед тим, як розшифрувати слова обох чоловіків.
Порівняння промов
Лідер Аргентини сказав:
“Ми віримо в захист життя кожного. Ми віримо в захист власності кожного. Ми віримо в свободу слова для всіх. Ми віримо у свободу віросповідання для кожного. Ми віримо у свободу торгівлі для всіх… І оскільки в наш час те, що відбувається в одній країні, швидко має вплив на інші, ми віримо, що всі люди повинні жити вільно від тиранії та гноблення, чи то у формі політичного гноблення, економічного рабства або релігійного фанатизму. Ця фундаментальна ідея не повинна бути просто словами – вона має бути підкріплена справами: дипломатичними, економічними та матеріальними”.
У 15-й серії четвертого сезону серіалу Бартлет говорить своїм співробітникам:
“Ми за свободу слова всюди. Ми за свободу віросповідання скрізь. Ми за свободу навчання… для всіх. І оскільки в наш час ви можете зробити бомбу у своїй країні і привезти її в мою країну, те, що відбувається у вашій країні, дуже сильно стосується і мене. І тому ми виступаємо за свободу від тиранії, де б вона не була, чи то під виглядом політичного гноблення … чи економічного рабства … чи релігійного фанатизму … Ця найфундаментальніша ідея не може бути досягнута лише нашою підтримкою. Вона повинна бути зустрінута нашою силою: дипломатичною, економічною, матеріальною”.
Подібність між цими двома промовами здивувала аргентинців. ЗМІ пишуть, що промову для аргентинського лідера писав головний стратег президента Сантьяго Капуто, який є фанатом серіалу і передивлявся його “від семи до дев’яти разів”.
Довідка: “Західне крило” (англ. The West Wing) – американський телесеріал, створений Аароном Соркіним, прем’єра відбулася на телеканалі NBC в 1999-2006 роках. За цей час було знято сім сезонів. У центрі сюжету – робота вигаданої адміністрації президента США від партії демократів Джозайї Бартлета, якого зіграв Мартін Шин.
- Президент Аргентини Хав’єр Мілей розпустив Федеральну агенцію розвідки і розпорядився створити замість неї чотири нові спеціалізовані структури під контролем Державної служби розвідки (SIDE).
- Влада Аргентини визнала ХАМАС терористичною організацією та наказала заморозити фінансові активи угруповання.
- Іспанія та Аргентина обмінялися критичними заявами після того, як міністр транспорту Іспанії Оскар Пуенте заявив, що президент Аргентини Хав’єр Мілей вживав наркотичні засоби.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.