В Україні через війну може поширитися спалах кору

Джерело: Euronews

Експерти в галузі охорони здоров’я стурбовані тим, що в охопленій війною країні може статися новий спалах кору, якщо сотні тисяч нещеплених дітей шкільного віку повернуться до школи у вересні.

“МОЗ України та центри імунізації постійно моніторять ризики зараження, і найбільший ризик, який зараз існує в країні, — це спалах кору”, — сказав український лікар-епідеміолог Ігор Кузін.

У 2019 році в Україні був великий спалах кору.

“Перший спалах кору в Україні стався у 2017-2019 роках і був масовим спалахом, який уряд намагався пом’якшити. Тоді захворіло близько 115 тисяч дітей”, – продовжив Кузін.

За даними МОЗ, у 2022 році лише 74% дітей віком 1 рік та 69% дітей 6 років отримали перше та друге щеплення від кору відповідно.

У тих дітей, які пропустили регулярні щеплення у віці від 2 до 17 років, ризик зараження набагато вищий.

“Близько 260 000 дітей потребують вакцинації і поки це не буде зроблено, ми стикаємося з ризиком масового спалаху”, — пояснив Кузін.

Кір – це дуже заразна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом, з ускладненнями, включаючи пневмонію та запалення головного мозку. Цьому також можна майже повністю запобігти за допомогою вакцини.

“Тому до 1 вересня, коли почнеться навчання, цим дітям потрібно зробити щеплення”, – сказав Кузін, закликавши зробити щеплення в найближчі півтора місяця.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що Україна стала більш уразливою до інфекційних захворювань після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Скупчення людей у ​​бомбосховищах, уздовж кордонів та в інших районах, а також недотримання графіків вакцинації поширюють віруси.

“Коли почалося вторгнення Росії в Україну, ми зрозуміли, що найбільші ризики для здоров’я в країні становлять спалахи дифтерії та кору. Важливо зараз, щоб контролювати масштаби спалаху, вакцинувати невакцинованих дітей, які знаходяться в країні”, – сказала Вусала Аллахвердієва, експертка ВООЗ з питань попередження розповсюдження захворювань та імунізації.

Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.

Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.

Багато американських посадовців визнають, що за кілька місяців Україну можуть підштовхнути до переговорів з Росією про припинення війни і змусити відмовитися від територій, стверджує видання The Washington Post.