У Литві для України запустили акцію збору на 500 дронів до Дня Незалежності
Джерело: Delfi.
У Литві стартував збір для закупівлі 500 дронів-камікадзе типу FPV для України. Акція “Пісні дронів”, яка має на меті зібрати 300 тисяч євро, триватиме до 24 серпня — Дня незалежності України.
Ініціативу відкрити збір започаткувала організація Maži, bet stiprūs (“Малі, але сильні”). Засновника Раймундас Алекнавічюс сказав, що одним із найважливіших чинників війни є зростаюче використання дронів на тлі контрнаступу українських сил і нових атак Росії.
“Війна в Україні увійде у світову військову історію як війна технологій дронів, що постійно еволюціонують. Поряд із бойовими Bayraktar, комерційними DJI й різними безпілотниками з нерухомим крилом, у війні України з Росією нині дедалі більшого значення набувають дрони-камікадзе типу FPV”, — сказав Алекнавічюс.
За його словами, нещодавно РФ закупила тисячі БПЛА, які завдають величезної шкоди українським військовим.
Збір триватиме з 19 липня до 24 серпня, коли відзначатиметься День Незалежності України. Організація має намір придбати дрони TORO, які розробили українські та литовські експерти.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
- Країни Балтії, які обговорювали можливість від’єднатися від російської енергосистеми на початку 2024 року, вирішили зробити це на початку 2025 року. Про це повідомили прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас та генеральний директор литовського оператора електромереж Litgrid Рокас Масюліс.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.