Путін зніс резиденцію в Сочі через українські дрони – росЗМІ

Джерело: розслідування російського видання “Проект”

За 24 роки на посаді президента РФ Володимир Путін обріс розкішним побутом, звичками та традиціями. І парадокс: він розв’язав війну, яка стала цим звичкам шкодити. Тепер глава РФ втратив можливість літати на Чорне море і навіть залишився без будинку, який дуже любив.

У резиденції очільника Кремля в Сочі знесли головну будівлю, оскільки Путін нібито став боятися відвідувати курорт після атак українських дронів.

Так, “Бочаров ручей” виконує функції офіційної резиденції глави РФ з 1991 року.

Водночас знесення будівлі в резиденції розпочалося у лютому, а завершилося в березні. Нині на її місці котлован, а поряд працює будівельна техніка.

скріншот (УП)

Водночас 6 березня 2024 року у Сочі приїжджав глава Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, з яким Путін проводив зустріч в іншій будівлі “Бочаров ручей-2”.

Журналісти акцентували, що Путін не був у Сочі та сусідніх містах вже сім місяців, що є рекордом за останні десять років. Також цьогоріч глава Кремля порушив давню традицію – зустрічати на чорноморському узбережжі день народження ймовірної коханки Аліни Кабаєвої.

Як припускають розслідувачі, причиною змін є страх російського президента перед українськими БпЛА, котрі вже кілька разів атакували місто і пошкодили вертолітний майданчик аеропорту.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.