Вчені знайшли спосіб перетворити астероїди на їжу для астронавтів

Джерело: The New York Times

Вчені розробили метод, який дозволяє перетворювати астероїди на їжу для астронавтів, оскільки на довгі космічні подорожі запастись сублімованими харчами складно.

Зокрема космічні мандрівники зможуть запустити хімічний і фізичний процеси розщеплення астероїда. Вуглеводні сполуки, що утворяться під час цих реакцій, згодували б спеціальним бактеріям. Після того, як бактерії наситяться, астронавти зможуть споживати колекцію мікробів, яку вчені назвали “біомасою”.

Як розповіли у виданні, ReSource – одна з програм агентства оборонних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США. Вона ставить перед дослідниками завдання перетворити відходи, що виробляють військові, у щось корисне.

Завдяки цій програмі створили військові пайки з назвою “їжа, готова до вживання” (M.R.E.). А пластикові контейнери, в яких зберігається яловичина для солдатів, тепер служать по кілька років.

На думку вчених, астероїди схожі на пластик: вони обидва містять багато вуглецю.

Тому зараз вчені вчаться створювати їжу з пластику за допомогою піролізу – хімічного процесу розщеплення. За словами професора інженерії в Західному університеті в Онтаріо Джошуа Пірса, це “приготування їжі без кисню”.

Унаслідок розщеплення утворюється тверда речовина, газ і олія. Потім олія потрапляє в біореактор, де бактерії поїдають те, що їм дають. Зрештою, коли бактерії закінчують харчуватися, вони самі стають їжею. Біомаса має поживні властивості, подібні до їжі, яку ми споживаємо щодня.

Як зазначили експерти, перші спроби перетворення були неапетитними – їжа нагадувала суспензію тілесного кольору. Нині ж науковцям вдалося створити щось більш схоже на карамельний йогурт.

За підрахунками вчених, щоб підтримувати одного астронавта протягом одного року, потрібно від 5500 до 175 тисяч тонн астероїда. Але спершу біомасу мають перевірити на токсичність.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.