Рада розгляне 9 жовтня заборону мобілізації обмежено придатних до 25 років — Геращенко
Джерело: Ірина Геращенко/Телеграм
Верховна Рада вже завтра, 9 жовтня, на вимогу фракції “Європейська Солідарність” має розглянути в другому читанні законопроект про заборону мобілізації обмежено придатних до 25 років.
Як уточнила Геращенко, за ініціативи “Євросолідарності” відбулася погоджувальна рада за участі керівництва ВР, лідерів фракцій, міністра оборони Рустема Умєрова і представників Генштабу.
Під час засідання обговорювали врегулювання законодавчої колізії щодо обмежено придатних юнаків 18-25 років, котрих мобілізовують.
За ініціативою нашої команди і Петра Порошенка, вже завтра ВР законодавчо врегулює питання, що ці військовозобовʼязані не можуть бути мобілізовані, – пише Геращенко.
Нардепка додала, що також наступного пленарного тижня має бути врегульоване питання демобілізації тих обмежено придатних 18-25-річних, хто вже був мобілізований. Зокрема команда депутатів запропонувала, ким їх можна замінити – це представники силових структур, які зараз мають 100% бронь.
Більшість питань зустрічі мала закритий характер під грифом таємно. Але з того, що варто озвучити і що має публічну складову, обговорювалося робота ТЦК, адже й досі є скарги на те, що мобілізовують тих, хто має бронь, й буває навіть із застосуванням сили. Представники Генштабу і МО підтримали нашу ініціативу створити гарячу лінію щодо дій ТЦК і пообіцяли відкрити її вже цього тижня. Також ми обговорили питання забезпечення ЗСУ. Останні скандали і журналістські розслідування про консерви зі шкіри і жиру втридорога – дискредитують МО і мають отримати пояснення. Представники МО заявили, що це давні контракти, які вже розірвано. Але нас цікавить, хто їх укладав і хто понесе за все це справедливе покарання. Готуємо відповідні запити, – додала Геращенко.
- На вимогу Закону про мобілізацію, протягом 2 місяців, з 18 травня по 16 липня 2024 року, військовозобовʼязані повинні були оновити свої дані. Станом на сьогодні свій обов’язок виконали понад 4,6 млн громадян.
- В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
- В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.