ЄС схвалив позику Україні на €35 млрд з використанням заморожених активів Росії
Джерело: Euronews
Країни Європейського Союзу схвалили план надання Україні позики обсягом 35 мільярдів євро для підтримки її економіки, постраждалої від війни. Для забезпечення цієї позики будуть використані заморожені активи Центрального банку Росії.
Зазначається, що ця угода є частиною ширшої ініціативи країн G7 щодо надання Україні 45 мільярдів євро.
“Україна зараз намагається стримати новий російський наступ, який завдав вагомої шкоди її енергетичній системі та виснажив військові запаси”, – йдеться в матеріалі.
За словами представників ЄС, 35 мільярдів євро будуть “невизначеними” та “нецільовими”, що означає максимальну гнучкість українського уряду у витрачанні цієї допомоги. Брюссель сподівається почати виділення коштів напочатку наступного року.
Як зауважили у виданні, угода, досягнута в середу ввечері послами, з’явилася через день після того, як Угорщина підтвердила, що блокуватиме ключову зміну в режимі санкцій ЄС до обрання наступного президента США 5 листопада.
Запропонована поправка передбачає, що країни-члени оновлюватимуть обмеження на заморожені активи, вартість яких по всьому блоку становить близько 210 мільярдів євро, кожні 36 місяців, а не кожні шість місяців, як це відбувається зараз.
Згідно з планом G7, прибуток від активів буде використано для поступового погашення суми, яку кожен союзник позичить Україні. Якщо ці прибутки більше не будуть доступні, Захід буде змушений оплатити рахунок.
Спершу ЄС та США мали зробити рівні внески по 18 мільярдів євро, але відсутність конкретики з боку Вашингтона призвела до того, що Брюссель різко збільшив свою частку до 35 мільярдів євро.
Угода, яка ще має бути ратифікована Європейським парламентом, відкриває шлях для ЄС зібрати свою багатомільярдну частку до кінця року та почати виплати напочатку 2025 року.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна не може виграти війну з Росією на полі бою і закликав до припинення вогню.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.