Конкурс «Фотограф дикої природи-2024» оголосив переможців
Джерело: Natural History Museum
Відбулася 60-та щорічна церемонія премії “Фотограф дикої природи”. Переможцем конкурсу став канадець Шейн Гросс зі знімком ланцюжків пуголовків, що плавають у ставку.
На зображенні під назвою “Рій життя” фотограф зазнімкував зграї чорнильно-чорних та золотистих пуголовків західної американської жаби у водах Британської Колумбії, Канада.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
У номінації “Молодий фотограф дикої природи” переміг Алексіс Тінкер-Цавалас, якому вдалося зробити знімки малинової ногохвістки поруч із пліснявою, що роздувається.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
Зображення Джона Е. Марріотта з канадський лісів отримало відзнаку в категорії “Портрети тварин”.
Як розповіли організатори, щоб зробити цю світлину, чоловік майже тиждень стежив за групою рисей. Аби пробиратися через засніжені ліси та не налякати тварин, він використовував снігоступи та мав легке спорядження для камери.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
У номінації “Поведінка: безхребетні” першість здобув німець Інго Арндта, який зазнімкував розчленування червоними лісовими мурахами туруна зморшкуватого.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
Фотографія дитинча макаки, яке спить на руках у матері, отримала перемогу у номінації “Поведінка: ссавці”. Знімок створив шрі-ланкієць Хіккадува Ліянаге Прасанті Внода на північному заході острова.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
Найкращим фотографом підводного світу став Метью Сміт. На його знімку зображено морського леопарда під льодом Антарктики.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
Також журі обрало найкращий знімок у номінації “Фотожурналістика”. Ним стало фото, на якому слідчий поліції Лондона витирає пил у пошуках відбитків пальців на конфіскованому бивні тварини. Зображення зробила Брітта Ящинські.

Фото: Wildlife Photographer of the Year
Нагороду за портфоліо висхідної зірки отримав Сейдж Оно зі США, який зазнімкував рясне життя навколо гігантських водоростей у Національному морському заповіднику Монтерей-Бей. На фото зображено голозяберних – морських равликів без панцира, яких також називають морськими слимаками.

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Фото: Wildlife Photographer of the Year

Фото: Wildlife Photographer of the Year
- Оголошено шорт-лист цьогорічної премії Nikon Comedy Wildlife Awards 2024.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.