«Немає жодного вцілілого будинку» – начальник Торецької МВА про ситуацію в місті

Джерело: Еспресо

Начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик повідомив, що росіяни регулярно обстрілюють місто, застосовуючи важку артилерію та тактичну авіацію. Ситуація в Торецьку залишається напруженою, оскільки ці обстріли націлені не лише на критичну інфраструктуру, а й на житлові райони.

“Будинки, приватний сектор і всі об’єкти,  розташовані на території громади, знищено, частково зруйновано або пошкоджено. Немає жодного вцілілого будинку, який би не постраждав внаслідок збройної агресії РФ”, – розповів Чинчик.

Попри це, у громаді залишається близько 1150 людей. Дітей серед них немає, оскільки під час евакуації насамперед примусово вивозили сім’ї з дітьми. У місті немає газу, електрики та теплопостачання. Усі зручності відсутні, окрім технічної води зі свердловин.

  • Російські війська продовжують наступ на вулиці Центральній у Торецьку, де тривають запеклі бої. Про це повідомила речниця ОТУ “Луганськ” Анастасія Бобовнікова, зазначивши, що ситуація на фронті змінюється буквально щогодини.
  • 8 жовтня російські війська увійшли на східну околицю Торецька в Донецькій області, де тривають активні бойові дії. Як повідомила речниця оперативно-тактичного угруповання “Луганськ” Анастасія Бобовнікова, ситуація на Торецькому напрямку залишається напруженою і нестабільною.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.

Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.

У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.

Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.