Сонячний спалах може вдарити по кометі Tsuchinshan-ATLAS, котра наближається до Землі
Джерело: iflscience
Корональний викид маси (CME) Сонця загрожує кометі C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS), яка готується до свого найбільшого зближення із Землею. Натомість вчені все ж сподіваються поспостерігати за захоплюючим астрономічним явищем.
Астрономічний об’єкт має пройти на максимально близькій відстані до Землі 12 жовтня, що викликає неабиякий інтерес у любителів астрономії.
Однак, сонячний спалах може в кінцевому результаті зіпсувати одну з найбільш очікуваних астрономічних подій року.
Значний викид плазми з активної сонячної плями AR3842 може пошкодити або навіть зруйнувати хвіст комети.
За інформацією NASA, CME може досягти Землі найближчим часом, що спричинить геомагнітні бурі класу G3. Сонячна активність суттєво зросла, що пов’язано з піком 11-річного сонячного циклу, і це несе ризики для візуалізації комети.
Корональні викиди маси — це великі викиди плазми та магнітного поля. Вони можуть викидати мільярди тонн коронального матеріалу і переміщатися до Землі із шаленою швидкістю, — пояснює Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).
І попри те, що геомагнітні бурі можуть принести захоплюючі видовища, вони становлять загрозу для комети.
Нині шанси на спостереження унікального астрономічного явища наразі зменшуються, хоча вчені сподіваються, що Tsuchinshan-ATLAS все ж збереже свій хвіст, і усі зможуть насолодитися її красою.
- Астрономи розповіли, що комету C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS) буде видно в годину перед сходом Сонця чотири ранки поспіль цього тижня.
- Нещодавно відкриту комету A11bP7I можна буде побачити наприкінці місяця, і вона, можливо, затьмарить Венеру.
- У небі над Філіппінами помітили світло від астероїда 2024 RW1, його вдалося виявити за кілька годин до зіткнення із Землею.
- NASA опублікувало зображення, зроблені космічним телескопом Джеймса Вебба, на яких показано злиття двох галактик на прізвисько “Пінгвін” та “Яйце”.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.