ЗСУ вже почали використовувати касетні боєприпаси, надані США, – WP
Джерело: The Washington Post
Україна почала обстріл російських окупантів касетними боєприпасами, наданими США.
Президент Росії Володимир Путін, говорячи про касетні боєприпаси, пригрозив Україні помститися, “якщо вони будуть використані проти нас”, хоча Росія вже застосовувала касетні боєприпаси в населених пунктах України щонайменше 24 рази з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
Крім позицій на лінії фронту на південному сході України, касетні боєприпаси також планується використовувати поблизу міста Бахмут.
Український чиновник на умовах анонімності сказав The Washington Post, що боєприпаси були випущені по російських позиціях, щоб розбити траншеї, які уповільнюють українські сили.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
- Рішення президента США Джо Байдена відправити касетні боєприпаси в Україну розлютило широку групу демократів, які звинувачують його адміністрацію у прийнятті лицемірного рішення, яке поставило під загрозу моральний статус Сполучених Штатів.
- Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав федеральний уряд не блокувати постачання касетних боєприпасів Україні, про які раніше оголосили Сполучені Штати.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.