Німеччина може припинити передачу важкої техніки на потреби ЗСУ – Bild
Джерело: Bild
Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Згідно з інформацією, на складах у Німеччині залишається близько 300 танків Leopard 2, а також бронетранспортери, бойові машини піхоти та гаубиці, кількість яких не розголошується.
Однак зазначається, що Україна отримає лише ті обсяги техніки, які вже були анонсовані раніше, включаючи 18 одиниць танків Leopard 2. Нові постачання на сьогодні не плануються.
Крім цього, джерела стверджують, що в німецькому уряді сумніваються у можливості України найближчим часом організувати новий наступ для звільнення окупованих територій.
15 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не має наміру розглядати питання про надання Силам оборони далекобійних ракет Taurus. Шольц озвучує відмову щодо передачі цих ракет час від часу.
Проте 11 жовтня Шольц заявив, що до кінця 2024 року Україні нададуть новий пакет військової допомоги на суму 1,4 млрд євро. Допомога охоплює ППО (IRIS-T), САУ Gepard, гаубиці, артилерійські установки, броньовані автомобілі, бойові дрони, радари та боєприпаси.
Наступного року військова підтримка продовжиться. До бюджету Німеччини включили 4 млрд євро, але про те, що саме передаватимуть не йшлося. Зокрема через те, що зміст пакета допомоги коригується відповідно до поточних потреб.
- Німеччина передала Україні нові системи протиповітряної оборони IRIS-T, зокрема комплекси середньої дальності (SLM) та малої дальності (SLS). Керівник спеціального штабу з питань України у Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг сказав, що минулого тижня доставлено батарею IRIS-T SLM разом із двома пусковими установками IRIS-T SLS.
- Бундестаг ФРН 26 вересня погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
- Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.