Російські окупанти привезли на ЗАЕС працівників «Росенергоатома» – ЦНС
Джерело: Центр національного спротиву.
Через небажання працівників Запорізької атомної електростанції співпрацювати з окупантами росіянам доводиться привозити на станцію працівників “Росенергоатома”.
За даними ЦНС, мовиться про працівників АЕС, розташованих в європейській частині РФ. Зокрема, це можуть бути фахівці з Балаковської, Калінінської, Курської, Нововоронезької, Ростовської й Смоленської атомних електростанцій.
Зазначимо, що, за даними української розвідки, ймовірно, найближчим часом російські окупанти планують влаштувати чергову провокацію на Запорізькій атомній електростанції із застосуванням важкого озброєння.
З цією метою “Департамент військової контррозвідки” ФСБ поширює серед особового складу окупаційного контингенту інформацію про начебто підготовку українськими Силами безпеки і оборони штурму ЗАЕС.
За даними української розвідки, спецслужба окупантів стверджує, що наприкінці липня буде організовано “штурм” атомної станції, в якому начебто мають взяти участь “штурмові групи” і неназвані “добровольчі озброєні підрозділи України”.
У ГУР пояснили, що тиражування такої інформації може свідчити про підготовку окупантами операції “під чужим прапором”, яка призведе до масштабної аварії на ЗАЕС. За наявною інформацією, готуються чергові імітаційні обстріли станції з метою подальшого звинувачення в них України.
Нагадаємо, що Запорізьку атомну електростанцію захоплено окупаційними військами РФ 4 березня 2022 року. Відтоді неодноразово оприлюднювалась інформація про замінування території станції, кількох енергоблоків та ставка-охолоджувача.
“Такі дії є очевидним актом ядерного тероризму. Україна неодноразово заявляла, що лише повернення ЗАЕС під повний контроль України та МАГАТЕ, а також створення навколо станції широкої демілітаризованої зони здатне гарантувати безпечну експлуатацію атомної станції”, – наголосили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
- Наміри російських окупантів перевести енергоблок №4 ЗАЕС у режим “гарячого зупину” створить значні додаткові ризики для ядерної та радіаційної безпеки.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.
“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.
Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.
Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.
19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орєшником”.