Армія китайських шпигунів може налічувати до 600 тисяч осіб — WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Пекін веде шпигунську діяльність у безпрецедентному масштабі, мобілізуючи служби безпеки, приватні компанії та цивільне населення Китаю, щоб підірвати конкуруючі держави та підтримати економіку країни, попереджає західна розвідка.
Рідко проходить тиждень без попередження від західної розвідки про загрозу, яку становить Китай.
З моменту приходу до влади у 2012 році голова КНР Сі Цзіньпін поставив передусім забезпечення нацбезпеки, вимагаючи і від посадовців, і від простих громадян протистояти загрозам китайським інтересам.
Зрештою утворилася величезна армія шпигунів, боротьба з якою ускладнюється тим, що вона проводить децентралізовані операції. Ними займається безліч відомств та приватних компаній, чиї методи виглядають безсистемно, оскільки діють вони значною мірою автономно і, як видається, лише у загальному розумінні керуються цілями, які озвучує керівництво компартії Китаю.
Згідно з даними ФБР, чисельність хакерів, що підтримуються Китаєм, як мінімум у 50 разів перевищує чисельність кіберперсоналу відомства. За оцінками одного з європейських агентств, у китайських операціях зі збору розвідданих та забезпечення безпеки можуть брати участь до 600 000 осіб.
Протидія таким діям Китаю ускладнюється тим, що, на противагу решті авторитарних держав, таких як Росія та Іран, західні економіки тісно пов’язані з китайською у виробничій та торговій сферах. Більшість країн не можуть собі дозволити запровадити санкції проти Китаю і вислати його дипломатів,
Китай особливий, – заявив нещодавно генеральний директор служби внутрішньої безпеки Великобританії MI5 Кен Маккаллум.
У вересні ФБР повідомило, що пов’язана з китайською державою фірма зламала в США, Великій Британії, Франції, Румунії та інших країнах 260 000 підключених до інтернету пристроїв, включаючи камери та маршрутизатори. Проведене Конгресом розслідування показало, що у китайські вантажні крани, що працюють у морських портах США, було вбудовано технологію, яка могла дозволити таємно ними керувати. Конгресмени також заборонили Пентагону використовувати для заходу військових судів будь-які порти у світі, де використовується китайська платформа для обробки вантажів Logink.
Кеті Хочул, колишня помічниця губернатора штату Нью-Йорк, виявилася китайським агентом. Так само виявився помічник депутата Максиміліана Краха, члена ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”.
А у 2023 році бельгійська націоналістична партія “Фламандський інтерес” виключила зі своїх лав Франка Крейельмана, коли з’ясувалося, що він приймав гроші від китайського шпигуна в обмін на виконання різних завдань, корисних для Пекіна. Раніше він був відомий своєю проросійською позицією, їздив до Москви і публічно виступав проти західної допомоги Україні.
Окрім того, ще одна складність у боротьбі з китайськими шпигунами полягає в тому, що Пекін не грає за старими правилами, яких дотримувалися розвідники різних країн. Його, схоже, не хвилює, що його агентів ловлять на місці злочину, і, на противагу Росії, Пекін рідко погоджується на їхній обмін.
Раніше повідомляли, що китайська влада за допомогою приватної компанії здійснювала хакерські атаки на іноземні уряди та організації, а також шпигувала за власними громадянами.
- У Норвегії затримали громадянина країни, якого підозрюють у розвідувальній діяльності в інтересах Китаю.
- Румунська прокуратура повідомила, що відкрила кримінальне розслідування проти громадянина Румунії, якого звинувачують у державній зраді та шпигунстві на користь Росії протягом понад двох років.
- У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.
АТ “Укрзалізниця” підписала кредитні угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на загальну суму 480 млн євро під державні гарантії. Ці кошти спрямують на оновлення парку електротягів і будівництво мережі розподіленої електрогенерації.
У Києві викрили угруповання, яке під керівництвом одного з нотаріусів Київського міського нотаріального округу підробляло офіційні документи.
Портрет англійського математика Алана Тюрінга став першим твором мистецтва, намальованим людиноподібним роботом зі штучним інтелектом, який був проданий на аукціоні в США за 1,08 млн доларів.
Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку обрано запобіжний захід. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, а саме через інформацію щодо знущання та катування військових ЗСУ.
Тернопільська обласна рада звільнила Дар’ю Коменду з посади директорки Новосільської спеціальної школи. В листопаді повідомляли про випадки насильства над дітьми в цьому закладі, зокрема й сексуального.