У Китаї домашніх улюбленців відправляють «на роботу» у кафе для тварин
Джерело: CNN
У Китаї домашніх улюбленців можна відправити у кафе для тварин “заробляти їжу”, поки їхні власники на роботі чи зайняті іншими справами.
Джейн Сюе вперше відправила свого собаку породи самоїд, яку вона назвала ОК, “на роботу” у середині вересня у собаче кафе у Фучжоу на південному сході Китаю.
“Я відчуваю щось схоже на те, коли батьки відправляють своїх дітей у школу”, – сказала 27-річна Джейн.
За словами власниці ОК, вона хотіла, аби її улюблениця “прожила інше життя”, адже вона зі своїм хлопцем зазвичай їдуть кудись вихідними.
“Відправити ОК у кафе – це виграш для всіх. Вона зможе гратися з іншими собаками та не почувати себе такою одинокою”, – додала Джейн.
Кафе для тварин – поширений бізнес у Китаї. Відвідувачі кафе спілкуються з тваринами, які ходять всередині приміщення. За вхід у собаче чи котяче кафе зазвичай потрібно заплатити від 4 до 8,5 долара з особи, або ж просто зробити якесь замовлення.
Окрім того, що у таких кафе тварин оточують інші тварини та люди, які приділяють їм увагу, Джейн розповіла, що це допомагає значно економити їм кошти. За її словами, якщо вони залишають ОК вдома, то вмикають їй кондиціонер на увесь день, що обходиться дорого.
“Літо у Фучжоу може бути дуже суворим”, – сказала власниця ОК.
Ідея Джейн може вважатись нетрадиційною, однак така тенденція набирає популярності у Китаї. Вона називається “Zhengmaotiaoqian”, що у перекладі з китайської означає “заробляти гроші на закуски”.
Сенс фрази полягає у тому, що ці тварини насправді працюють – повний чи неповний робочий день – а потім повертаються додому.
Хоча така тенденція може видаватись милою, однак, за даними Goldman Sachs, до кінця цього року у китайських сім’ях буде більше тварин, аніж дітей.
Останніми місяцями власники кафе публікують резюме для пошуку домашніх тварин “на роботу” у своїх закладах. Під одним з таким з таких дописів у китайській соцмережі Xiaohongshu поцікавились, якою є зарплата у тварин.
“Багато хто каже, що хоче відправити своїх котів працювати у наше котяче кафе. Якщо це так – дозвольте мені показати зарплату нашого кафе, оскільки ми щойно виплатили її деяким нашим працівникам”, – відповів власник закладу, опублікувавши допис із котом Датоу, який за свою “роботу” отримав п’ять банок котячого корму.
Власник іншого кафе також розмістив допис про пошук тварин “на роботу” у соцмережі, наголосивши, що вони шукають “здорових та добродушних кішок”, яким пропонують “перекус вдень та знижку 30% для друзів власника тварини”.
Джейн розповіла, що випадково побачила кілька оголошень про пошук собак у кафе у соцмережі і вирішила “влаштувати на роботу” ОК. Вона обрала кафе “Yezonghui” та написала власнику. Далі почалась підготовка до співбесіди, у межах якої Джейн відвезла ОК на грумінг.
“Власник кафе спостерігав за ОК близько години, щоб побачити, чи добре вона спілкується з клієнтами і чи ладнає з іншими чотирма собаками”, – пригадала Джейн.
Перевірка була успішною, і ОК взяли у кафе.
“Моя ОК – зірка кафе”, – похвалилась власниця.
Однак не всім щастить так, як Джейн та ОК. 33-річна вчителька Сінь з міжнародної початкової школи у Пекіні має двох котів та собаку породи сіба-іну. Вона шукає “роботу” у кафе для одного кота – дворічного чорно-білого Чжан Буера.
Вона розмістила його “резюме” у соцмережі ще 8 вересня, однак поки що жоден власник котячого кафе не відгукнувся.
“Він приставучий та гарно муркоче! Кіт, обраний Богом для роботи у котячому кафе”, – мовиться у резюме Чжан Буера, де також вказано, що він “готовий працювати лише за кілька банок котячого корму”.
Жінка сподівалась, що власники кафе самі їй напишуть, однак тепер вона сама проявить ініціативу і надішле їм “резюме” свого улюбленця.
За словами Сінь, Чжан Бауер вдень спить, а вночі “займається паркуром”, заважаючи їй та її чоловіку спати. Ще більше вчительку дратує те, що кіт лягає перед її ноутбуком, коли вона за ним працює.
“Він просто байдикує, дивлячись, як я спішу. (Ми з чоловіком) хочемо, щоб він був робочим котом, щоб відчув смак рутини і сам заробляв собі на їжу”, – додала вона.
За словами Сінь, щомісяця вона витрачає 71 долар, щоб прогодувати двох котів.
“Я думаю, Чжан Бауер дуже скучає вдень. Робота допоможе йому витрачати трохи енергії”, – додала вона.
Перше котяче кафе у Китаї відкрили у Гуанчжоу у 2011 році. З того часу щорічно кількість кафе для тварин збільшується на 200%. Станом на 2023 рік у Китаї було 4000 компаній, пов’язаних з кафе для тварин.
- Папа Римський Франциск розкритикував подружні пари, у яких немає дітей, проте є домашні улюбленці, наголосивши, що зараз важливо мати великі сім’ї на тлі демографічної кризи у світі.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.