Кожен п’ятий діяч культури, що їде за кордон, не повертається – очільник Мінкульту

Джерело: LB

За словами Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицького, кожен п’ятий культурний діяч, який виїжджає за кордон із дозволом міністерства, не повертається.

“Протягом останніх років мала би бути створена база, відповідно до якої митці могли би виїжджати за кордон. Але її нема. Мені щоденно доводиться розглядати по 100 заяв на виїзд, більшості з цих імен я не знаю, доводиться витрачати час на пошук інформації. Також маю зауважити, що з 5 тих, хто виїхав, один не повертається,” – повідомив міністр.

  • Директора благодійного фонду та трьох його спільників підозрюють у торгівлі посвідченнями благодійної організації та незаконній організації виїзду військовозобов’язаних за кордон.
  • Троє артистів Львівської опери після гастролей у Фінляндії не повернулись до України.
  • Минулого року Міністерство молоді та спорту України оприлюднило список спортсменів, які не повернулися після закінчення терміну їх дозволу на виїзд за кордон.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.