У НАТО стартували масштабні ядерні навчання
Джерело: пресслужба НАТО
НАТО розпочав свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon за участю понад 60 літаків, котрі виконуватимуть тренувальні польоти над Західною Європою.
Навчання триватимуть два тижні і до них залучені літаки-винищувачі, здатні нести американські ядерні боєголовки, але які не будуть оснащені жодною справжньою зброєю.
Ядерна безпека є наріжним каменем безпеки Альянсу, – наголосив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. – Steadfast Noon – це важлива перевірка сил ядерного стримування Альянсу і є чітким сигналом будь-якому супротивнику про те, що НАТО захищатиме і оборонятиме усіх членів Альянсу.
У Steadfast Noon беруть участь дві тисячі військовослужбовців з восьми авіабаз і різні типи літаків, зокрема, літаки, здатні нести ядерну зброю, бомбардувальники, винищувачі супроводження, літаки-заправники і літаки, здатні вести розвідку і радіоелектронну боротьбу.
Під час цьогорічних навчань польоти будуть виконуватись в основному над країнами-господарями – Бельгією і Нідерландами, а також у повітряному просторі Данії і Сполученого Королівства, і над Північним морем. Планування навчань розпочалось рік тому, і тринадцять членів Альянсу надсилають свої літаки для участі у тренуваннях.
НАТО здійснює кроки задля забезпечення захищеності, безпеки, дієвості і надійності сил ядерного стримування Альянсу. Наприклад, цього року перші літаки-винищувачі з Нідерландів були оголошені готовими до виконання ядерних ролей. У декларації Вашингтонського саміту чітко зазначено, що “основоположним призначенням ядерних сил НАТО є збереження миру, запобігання залякуванню і стримування агресії”.
Стверджується, що “допоки існують ядерні озброєння, НАТО залишатиметься ядерним альянсом”.
- У жовтні 2022 року російський президент Володимир Путін розглядав можливість використання тактичної ядерної зброї під час війни з Україною. Про це у своїй книзі розповів заступник редактора “The Washington Post” Боб Вудворд.
- У ніч на 7 жовтня два російських БпЛА зафіксували поруч з промисловим майданчиком Південноукраїнської АЕС. Відстань прольоту “шахедів” від ядерних об’єктів становила менш як 10 км.
У Києві знову зросла кількість постраждалих внаслідок ранкової ракетної атаки РФ по місту.
Обраний президентом США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін планують наступного року зустрітися.
Делегація дипломатів США прибула до столиці Сирії для перемовин з новими очільниками держави.
Європейські союзники України обговорюють можливість розгортання військ в Україні у разі укладення угоди з Росією про припинення війни.
За повідомленням Повітряних сил, вранці 20 грудня війська РФ випустили по Києву п’ять ракет. Всі було збито.