Ірак висилає посла Швеції через акцію зі спаленням Корану
Джерело: Reuters
20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти запланованої акції зі спаленням Корану в Стокгольмі, що спонукало сотні протестувальників штурмувати та підпалити посольство Швеції в Багдаді.
У заяві уряду Іраку мовиться, що Багдад також відкликав свого тимчасового повіреного у справах у Швеції, а державне інформаційне агентство повідомило, що Ірак зупинив дію дозволу на роботу шведської компанії Ericsson на території країни.
Протестувальники проти ісламу, один з яких є іракським іммігрантом у Швеції, що у червні спалив Коран біля стокгольмської мечеті, подали заявку та отримали дозвіл від шведської поліції спалити Коран біля посольства Іраку 20 липня.
Протестувальники били ногами та частково знищили книгу, яку вони назвали Кораном, одначе залишили територію через годину, не підпаливши її.
Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що персонал посольства в безпеці, але “іракська влада не виконала свій обов’язок” захистити дипломатичний корпус.
Уряд Іраку рішуче засудив підпал посольства Швеції, згідно із заявою офісу прем’єр-міністра Іраку Мохаммеда Шиа Ас-Судані, який оголосив це порушенням безпеки та пообіцяв захистити дипломатичні місії.
Водночас Багдад також проінформував шведський уряд, що “будь-яке повторення інциденту, пов’язаного зі спаленням Священного Корану на шведській землі, вимагатиме розриву дипломатичних відносин”, зазначили у заяві.
Рішення про відкликання тимчасового повіреного у справах Швеції прийнято на початку протесту в Стокгольмі, але ще до того, як протестувальники розійшлися, не спаливши Коран.
Більстром заявив, що штурм посольства був “повністю неприйнятним, і уряд рішуче засуджує ці напади”. Він додав, що “уряд контактує з високопоставленими представниками Іраку, щоб висловити занепокоєння”.
Посольство Фінляндії, яке є частиною того ж корпусу, що й шведське, також було евакуйовано, але персонал – у безпеці та не постраждав.
- 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
- Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
- Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.
За даними синоптиків у п’ятницю, 11 квітня, майже по всій країні очікуються опади та складні погодні умови.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.