РФ проводить перевірку готовності підрозділу оснащеного ракетами з ядерними боєголовками
Джерело: Reuters
У Росії повідомили про початок перевірки боєготовності підрозділу, на озброєнні якого є міжконтинентальна балістична ракета “Ярс”, яка може нести кілька ядерних боєголовок.
Міноборони РФ повідомило, що перевірка відбуватиметься у Тверській області. У межах перевірки підрозділ відпрацює переміщення ракет у польових умовах на відстань до 100 км з маскуванням та захистом від повітряних атак і ДРГ противника.
Перевірка відбувається після того, як почались ядерні навчання НАТО, а Україна публічного оголосила про “план перемоги”.
У вересні президент РФ Володимир Путін заявив про розширення кількості загроз, на які вони можуть відповісти ядерним ударом.
У липні РФ також проводила навчання за участі підрозділів з ракетами “Ярс”. Загалом цьогоріч було проведено три серії таких навчань для перевірки підготовки до запуску тактичних ядерних ракет.
Від початку війни Путін неодноразово робив заяви про те, що у Росії один з найбільших ядерних арсеналів. При цьому він запевняв, що Росія переможе Україну і без застосування “ядерки”.
- Президент України Володимир Зеленський заперечив, що Україна готується створити ядерну зброю. Про це глава держави сказав на пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.
“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.