Польща хоче ознайомитися з таємними додатками до «плану перемоги» України – МЗС

Джерело: Wpolsce.pl

Заступник глави МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський заявив, що Польща хоче ознайомитися з таємними додатками до “плану перемоги” України і звертатиметься щодо цього до української сторони.

За його словами, Польща особливим чином допомогла Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, адже “коли Німеччина говорила про висилання шоломів, Польща надала (Україні – ред.) 320 танків”.

“У звʼязку з цим, безперечно, наш внесок був значним, особливо на самому початку, коли це було найпотрібніше”, – наголосив Бартошевський.

Тому, на думку заступника глави польської дипломатії, Польща, “безумовно, повинна мати доступ до такого типу документів”.

“Ми говоритимемо про це, МЗС Польщі обов’язково говоритиме про це з українською стороною, оскільки ми підтримуємо постійний контакт”, – сказав він.

Бартошевський також додав, що не бачить можливості відбудови України без участі Польщі.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.