Атаки РФ по українських портах затримують поставки у Палестину і країни Півдня
Джерело: Reuters
Очільник британського уряду Кір Стармер повідомив, що посилення російських атак по українських портах у Чорному морі затримують життєво важливу допомогу палестинцям та глобальному півдню.
“Невибіркові удари Росії по портах у Чорному морі свідчать, що президент Путін готовий поставити на карту глобальну продовольчу безпеку у своїх спробах змусити Україну підкоритись”, – сказав британський прем’єр.
За даними ООН, з вересня через російські атаки по портах України у Чорному морі пошкоджень зазнали шість цивільних суден та зернова інфраструктура. В ООН додали, що збільшення атак є “тривожним”.
За оцінками розвідки Великої Британії, щонайменше чотири торгові судна були вражені російськими боєприпасами у Чорному морі у період з 5 по 14 жовтня.
“(Путін) завдає школи мільйонам вразливих людей в Африці, Азії та на Близькому Сході, щоб спробувати взяти верх у своїй варварській війні”, – додав Стармер.
За його словами, російські атаки затримали судна, які вийшли з українських портів, і які перевозили рослинну олію призначену для Палестини у межах Всесвітньої продовольчої програми, судна з зерном, призначені для Єгипту, та грузи у межах Всесвітньої продовольчої програми які направлялись у Південну Африку.
Україна є масштабним світовим виробником пшениці та кукурудзи і до повномасштабної війни експортувала близько шести мільйонів тонн зерна в місяць через Чорне море.
Попри війну, продаж зерна залишається важливими джерелом доходу для України.
Коли минулоріч РФ відмовилась продовжувати угоду про експорт зерна, Україна самотужки створила безпечний судноплавний коридор у Чорному морі.
- Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба пояснив, що російські війська відновили та посилили обстріли портової інфраструктури України, аби знизити експортний потенціал нашої країни.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з початку 2024 року росіяни вивезли лише через порт тимчасово окупованого Маріуполя 180 тисяч тонн краденого українського зерна.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.