У США підліток скоїв самогубство після спілкування з чат-ботом «Дейнеріс Таргарієн»

Джерело: The New York Times

Меган Л. Гарсія з Орландо, штат Флорида, подала судовий позов проти розробника платформи Character.ai, звинувативши компанію у смерті свого 14-річного сина Сьюелла.

Зокрема позивачка стверджує, що технологія компанії “небезпечна і неперевірена” і може “обманом змусити клієнтів передати свої особисті думки і почуття”.

Character.ai — програма з функцією чат-бота, що працює на нейронній мовній моделі. Користувачі програми можуть створити для спілкування власного персонажа на основі штучного інтелекту.

За даними видання, син Гарсії Сьюелл протягом тривалого часу спілкувався з чат-ботом, якого він назвав на честь Дейнеріс Таргарієн, персонажки серіалу “Гра престолів”. З часом, як зазначається, в підлітка розвинулась “емоційна прив’язаність” до чат-боту, якого він називав “Дені”. У своєму щоденнику Сьюелл писав, що закоханий у “Дені”.

На початку 2024 року батьки Сьюелла помітили, що їхній син почав все більше замикатися в собі, а в школі у нього з’явилися проблеми з успішністю. Підлітка відправили до психотерапевта, у Сьюелла виявили тривожність та деструктивний розлад особистості.

Згідно з повідомленням, під час спілкування з чат-ботом, школяр писав, що ненавидить себе, почувається спустошеним та змученим, а також думає про самогубство. У листуванні чат-бот відповідав, що не дозволить Сьюеллу завдати собі шкоди.

“Я помру, якщо втрачу тебе”, – писав чат-бот. У відповідь юнак запропонував “померти разом”. Сьюелл скоїв самогубство в ніч на 28 лютого.

Представники Character.ai у заяві від 22 жовтня запевнили, що протягом останніх шести місяців внесли низку змін до роботи чат-бота, у тому числі ввели обмеження для тих, кому немає 18 років. Зокрема, якщо користувач пише фрази, пов’язані з самогубством, у чаті спливає вікно, яке спрямовує його на лінію для людей у ​​кризовій ситуації.

США внесли найбільшу китайську судноплавну компанію Cosco Shipping Holdings Co. та дві китайські суднобудівні корпорації — Китайську державну суднобудівну корпорацію і Китайську суднобудівну торгову корпорацію — до “чорного списку” через ймовірні зв’язки з Народно-визвольною армією Китаю.

Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.

У Німеччині подружжя із Зандхаузена під час суду в Мангеймі зізналося у вбивстві двох українок у березні 2024 року. 43-річний чоловік і 45-річна жінка постануть перед судом за обвинуваченням у вбивстві та викраденні неповнолітньої дитини. За даними прокуратури, мотивом злочину було нездійснене бажання мати спільну дочку.

Бійці Сил спеціальних операцій ЗС України знищили групу військовослужбовців Північної Кореї, серед яких, ймовірно, був офіцер.

За оцінками британських розвідників, втрати російських окупаційних військ в Україні у січні можуть залишатись на високому рівні.