НАТО пропонують створити «банк» оборонних витрат на випадок перемоги Трампа

Джерело: The Guardian

Згідно зі звітом, підготовленим проєктом New Diplomacy Project, консультантами якого є колишній посол Великої Британії у США Девід Меннінг та Фонд Friedrich Ebert Foundation, пов’язаний із Соціал-демократичною партією канцлера Німеччини Олафа Шольца, йдеться, що Європі, Великій Британії та Україні необхідно терміново “захистити від Трампа” свою колективну безпеку, створивши “банк НАТО” для фінансування оборонних витрат.

Зокрема вказано, що європейці повинні визнати: якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах наступного місяця, він може швидко скоротити оборонні витрати США в Європі, спробує нав’язати Україні мирну угоду, яка залишить частину її території в руках Росії, або навіть взагалі вийти з НАТО.

Такі кроки мали б величезні наслідки для обміну розвідданими і життєздатності 5-ї статті – ключового положення НАТО про колективну самооборону, йдеться у звіті.

Трамп заявив, що в разі перемоги на виборах у США він скаже Україні, що вона має укласти угоду з Володимиром Путіним.

“Залишилося лише три місяці, щоб переконати його, що ціна миру, яку, ймовірно, вимагатиме Кремль, є неприйнятною”, – наголосили автори звіту.

За їхніми прогнозами, мирний план Трампа щодо України, швидше за все, провалиться, оскільки “Росія хоче більшого, ніж Трамп усвідомлює”.

“Хоча Трамп матиме обмежений політичний простір для маневру в українській політиці, коли йдеться про надання летальної допомоги та дипломатичні важелі, він може спробувати підірвати НАТО і використати свій “мирний план” для обмеження подальшої летальної допомоги Україні”, – заявив один із авторів доповіді, доктор Джейд МакГлінн.

Водночас у документі зазначається: щоб пом’якшити наслідки другого президентства Трампа, країни НАТО повинні підтримати створення союзницької багатосторонньої кредитної установи, на практиці – банку НАТО.

“Це могло б заощадити мільйони доларів на закупівлю необхідного обладнання, запропонувати низькі відсоткові ставки за кредитами для членів Альянсу і запровадити нову лінію фінансування з тривалішими термінами погашення”, – йдеться в документі.

Банк фінансуватиметься за рахунок початкових внесків членів НАТО в обмін на статутний капітал.

24 жовтня Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду дійшла висновку, що Монголія не співпрацювала під час арешту і видачі Володимира Путіна всупереч положенням Римського статуту, чим завадила діяльності Суду.

Лідер РФ Володимир Путін не пам’ятає розмов з експрезидентом США Дональдом Трампом, під час яких нині кандидат від Республіканської партії нібито погрожував завдати удар по Москві у відповідь на вторгнення в Україну.

Глава Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив про можливий перегляд питання стосовно постачання Україні летального озброєння у відповідь на військову співпрацю між Росією і Північною Кореєю.

Практика засудження українських полонених в Росії стала цілком звичною за майже три роки повномасштабної війни….

У Міноборони встановили нові вимоги до контролю за якістю предметів речового забезпечення Збройних сил України за запитом військовослужбовців. Новий стандарт контролю якості речового забезпечення військових, який розробило Центральне управління контролю якості Міноборони, набув чинності цього місяця.