Росія допомагає хуситам атакувати судна у Червоному морі – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

За даними ЗМІ, РФ допомагає єменським хуситам скоювати атаки на торгові судна у Червоному морі.

Такі дані виданню повідомили одразу три джерела – два європейські військові посадовці і особа, знайома з ситуацією.

За їх даними, допомога Росії полягає у тому, що вона передає хуситам супутникові фото, що й дозволило бойовикам “розширити масштаби ударів”. Дані передавали не напряму, а через членів іранського Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР).

У виданні зауважили, що така допомога може бути реалізацією погроз Кремля про “асиметричну відповідь” на атаки по російській території.

“Якщо хтось вважає за можливе постачати таку зброю в зону бойових дій для завдавання удару по нашій території та створення проблем для нас, то чому в нас немає права постачати зброю в ті регіони світу, де наноситимуться чутливі удари по об’єктах тих країн, які роблять це щодо Росії”, – заявив свого часу президент РФ Володимир Путін.

Єменські хуси активно почали атакувати торгові судна з початком боротьби Ізраїля з ХАМАСом. Зокрема з листопаду 2023 року хусити атакували понад сотню суден, два потопили і одне судно було захоплено.

Ці атаки призвели до збоїв у світовій торгівлі, адже судна довелось відправляти іншими – довшими і дорожчими – маршрутами.

У виданні долали, що російська допомога свідчить про те, як далеко готовий зайти Путін, аби підірвати економічний і політичний порядок, яким керують США. Зазначається, що до квітня 2024 року Сполучені Штати витратили близько мільярда доларів на протидію хуситам.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. 

4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.

5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.

5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).

Фахівці системи Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту Науково-технічної стратегії НАТО завдяки привілейованому членству України в Організації НАТО з науки та технологій (STO).